Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Jul 2019 22:25

to majandushuviline,

Sul pointi, vähe sellest, et see kole vene kirik, mis Lasnamäe veerul, siis tuleb ka nähtavale turistidele ka haigla. Welcome to Estonia :lol: :lol: :lol:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Jul 2019 22:24

:| loen seda traagilist lugu koolikiusamisest. See tegelikkuses karm, tean mitmeid juhtumeid, kus kutsutakse kordi kokku koosolekud jne. Kiusajate vanemad alati on õhku täis, nende laps nii tore ja nunnu. Ütlen ausalt, ma olin ka omal ajal koolikiusamise ohver ja päris julm. Ainus asi, mis päeva pealt selle lõpetas, mul lihtsalt ükskord viskas üle ja peksin need kiusajad täiesti vaesteomaks. Igakord, kui koolikiusajatel tekkis mõte jälle kuidagi kiusata , panin ma sõna ütlemata koheselt vastu lõugu neile. Ütleme nii, et miks mu lapsed ise koolikiusamist ei ole kogenud, ma õpetasin nad varakult kaklema ja enda eest seisma. Aga nad teadsid ka seda, nad ei tohi mitte kunagi kedagi ise kiusata.

Laste maailm on väga brutaalne, see ninnu nännu lastevanemate koosolekud arutelud, psühholoogid, see üks tsirkus kuubis. Iga kiusamise ohver teab seda ! Te ei kujuta ette kuidas staatus "muutub" kui kiusaja palub kiusatavalt armu.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 16 Jul 2019 22:20

spl wrote:Ja sinna üles paekaldale omakorda tuleb tulevane monstrumhaigla...

Tallinna tuntakse paljuski Toompea kaldale ehitatu ja vanalinna piirjoonte kujutise kaudu. Lasnamäe kaldale ehitatu hakkab linna vaadet tugevalt mõjutama ja sealset peaks kavandama eriti hoolikalt. Eestis on suur osa mereäärest muudetud erateede abil avalikkusele suletuks ja vähemalt Tallinnas võiks see piirkond olla suuremal määral avalik ruum, kuhu rajatu ei varjuta tohutute mõõtmetega olemasolevat linna. Üksik hiigelhaigla kalda serval kõlab veidi sedamoodi tähelepanu köitva maamärgina. Kui on juba rajatud üks hiigelhoone, siis see nõuaks oma kõrvale järgmiseid sarnase kõrguse ja mahuga ehitisi. Vastasel juhul saaks senise kaootilise linnapildi, kus hooned ei sobitu teineteisega. Pigem siis juba terviklik piirkond, kus veel lisaks näiteks avaliku halduse asutus(ed), ülikool (viimati EKA) vms. Kas viimase paarikümne aasta jooksul on ehitatud midagi, mida tuldaks sarnaselt paarisada aastat hiljem vaatama?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Jul 2019 21:27

Riik ikka täiesti lolliks läinud, kui maailm liigub "laserlõikuse" poole energeetikas, meie siis laseme kivikirvega edasi :shock:

Riigikontroll uurib Aasalt, miks riik investeerib ligi miljardi põlevkiviõli tootmisesse
https://www.err.ee/961879/riigikontroll-uurib-aasalt-miks-riik-investeerib-ligi-miljardi-polevkivioli-tootmisesse

Saan aru, et üritatakse kiiresti "koostada" sotsiaalset paketti, et narvakatele töö tagada, aga sotsialism on saatanast !
Aga tule taevas appi, see lihtsalt probleemi edasi lükkamine 8 - 10 aastat, lihtsalt siis CO2 kvoot nii kirves juba. Kas poliitikute lollustel on üldse olemas mingid piirid ?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Jul 2019 21:25

Tegelikkuses võiks kv kuulutustes olla ka ummikute indeks, ala inimeste keskmine kesklinna jõudmise aeg; Viimsi elanikud ntx 1 h, kui väga hästi läinud, muidu 1.30h. Kui tehakse see arendus, siis ka Pirita ja Mähe elanikud hakkavad tööle jõudma ca 45 min...kui väga hästi läinud.

Ehk linn lubab arendusi, kuigi on teada, et infrale käib see liikluskoormus ammu mitmekordselt üle jõu.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jul 2019 20:04

Siinkohal tuletan veelkord meelde, kuidas käis kv-(taand)arendus meie linnakeses:
kesklinna parkimisplatsi asemele kerkis "kõrghoone" korteritega, parkimisvõimalused kesklinnas ahenesid märgatavalt. Hiljem sai linnapeast sama (monopoolse) kinnisvarafirma tegevjuht (palganumbrit muidugi ei tea). Vt. ka Eesti endine peaminister ühe Rootsi panga Eesti filiaali nõunikukohal jne.
Ehk siis: korruptsiooni kahtlusi võib leida mitmelt poolt, oluline tunnus on, et on mingi teene ja siis mingi hüve.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Jul 2019 18:48

pop wrote:soovin ka et KAPO terav silm oleks fokusseeritud viimasele kui ühele sendile mis ükskõik millise planeeringute kooskõlastusahelas osalejale või selle hõimlasele kukkuma peaks.


Väga hea ettepanek!

Lisaks 26-le uuele elumajale (4-korruselised ja 6-korruselised) Laululava kõrvale planeeritakse Maarjamäele:
-- suurt hotell-spaad-tervisekeskust Maarjamäe lossi, st ajaloomuuseumi kõrvale
-- suurt jalgpallihalli kommunismiohvrite memoriaali kõrvale

Pluss TOP-i arendused, mis ulatuvad otsaga vette ja varjavad merevaate.

Küsimus suurele ringile: milline saab olema liikluskoormus ja mitu tundi võtab siis tipptunnil Viimsist-Meriväljalt-Piritalt-Metsakooli teelt-Mähelt jm. kesklinna saamine?
Tunne, et praegu läinud võidujooksuks, milline arendaja kavalam ja tõmbab varem linnale mütsi pähe, enne kui linn ärkab, millise sigadusega on nõus oldud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 16 Jul 2019 15:19

soovin ka et KAPO terav silm oleks fokusseeritud viimasele kui ühele sendile mis ükskõik millise planeeringute kooskõlastusahelas osalejale või selle hõimlasele kukkuma peaks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 16 Jul 2019 15:17

spl wrote:Näitusteala kortermajad lauluväljaku külje all said riigilt rohelise tule
https://www.err.ee/961859/naitusteala-kortermajad-lauluvaljaku-kulje-all-said-riigilt-rohelise-tule
Ja sinna üles paekaldale omakorda tuleb tulevane monstrumhaigla...


Tallinna abilinnapea Andrei Novikov aga märkis, et praegu Eesti Näituste alal toimuvate messide ajal on liikluskoormus Pirita teel praegu suurem kui edaspidi elamurajooni kerkides. Sama märkis nüüd ka Jaak Aab, kelle sõnul avaldab messikeskuse üleviimine positiivset mõju Pirita tee liiklusele, kuna "parkivate ja Pirita tee läbitavust vähendavate sõidukite arv väheneb".

See puudutab natuke isiklikult kui lugejat ja vastaspoolt lihtsalt idioodiks peetakse.
Ma eeldan siis et need tulevased elanikud hakkavad oma korterites elama mitte sagedamini, kui toimuvad messid.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Jul 2019 13:48

Kurb, et see ala ka täis ehitatakse, Tallinnast saabki üks suur Lasnamäe.

Näitusteala kortermajad lauluväljaku külje all said riigilt rohelise tule
https://www.err.ee/961859/naitusteala-kortermajad-lauluvaljaku-kulje-all-said-riigilt-rohelise-tule

Ja sinna üles paekaldale omakorda tuleb tulevane monstrumhaigla...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jul 2019 12:45

kommentaaridest:
In Germany, the government is looking to pass a law to limit the euro amount to 2000€ per transaction to buy gold anonymously. Right now the limit is 10,000€

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 15 Jul 2019 21:38

Sellised asjad ei tohiks üldse juhtuda, aga Euroopas võimalik. Hea, et selle teenuse kasutamine pole veel väga suur.

EU's GPS satellites have been down for four days in mysterious outage
https://www.zdnet.com/article/european-gps-satellites-have-been-down-for-four-days-in-mysterious-outage/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 14 Jul 2019 23:01

Volvo Rootsist lahkumise võimalus:
Samuelsson pointed out that foreign experts avoid Gothenburg due to raise in criminality

Samuelsson deepened his concerns about expertise recruitment and said that Swedish engineers are not skilled enough in digitalisation and the company needs foreign workforce
Mis takistab rootslastel (hiinlastel) avamast digi-arenduskeskuse Soomes, kus vabanes hulgi Nokia töötajaid (või suures digi-Eestis)?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 14 Jul 2019 22:21

Emiraatides oń eluasemete hinnad tublisti allapoole liikunud. Kõige rohkem äärelinna villad...pigem siiski majad. Nafta ja gaasi sära on kustumas? Või on selliseid losse ja pilvelõhkujaid võimalik lõputult juurde ehitada. Turg küllastus, pol. olukord on muutunud ebastabiikseks vms...
Loodetavasti pole seda põhjustanud mu sõbrad ja tuttavad, kes viimastel aastatel on pea kõik sealse kõrbetolmu oma jalgadelt pühkinud ja nüüd nende poolt mahajäetud korterid-apartmendid pole leidnud uusi kundesid.
https://www.mansionglobal.com/articles/ ... 3ffb29ffaa

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 14 Jul 2019 18:07

Td, kes objektiivselt hindab nn. alaväärtusega aktsiaid. Tipp on tugevalt üle hinnatud ja Apple aktsiaid võib ainult Buftet endale lubada vist. Aga selliseid kus on nii stabiilsed käibed kui ka talutav kasum, kuid nad on lihtsalt veel väikesed. Ma olen aktsiaturult kahjuks 4-5 aastat füüsiliselt eemal..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Jul 2019 00:00

kogu Harjumaa kohta (2005 andmeid ei saa eriti arvestada, sest kv.ee oli alles arenev kuulutamiskeskkond)
Attachments
Korterite likviidsus.gif
Korterite likviidsus.gif (18.24 KiB) Viewed 241 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Jul 2019 22:56

investeeringu tootlus paneb kõik paika. Eeldades, et kv.ee pakkumiste hinnatase peegeldab reaalsust:
Tallinnas mediaanhind 2-toalisel korteril
müügihind : 100900 (Pronksi 4, 54 m2 ehk 1868 EUR/m2) (1532 kuulutust)
üürihind: 550 (Sõpruse pst. 170, 53 m2); aastaüür 6600 (373 kuulutust)

aastatootlus 6600/100900= ca 6,5%
Price/Earnings ratio: 100900/6600 = 15,3
kui remondikulud ja ühistumaksud sisse arvata, siis olukord muidugi natuke muutub ...
-----
Keskmine brutokuupalk Eestis 2019Q1 oli 1341 EUR
Keskime brutotunnipalk oli 2018.a. Tallinnas 8,2 EUR/tunnis
-----
Korterite müügikuulutusi Tallinnas praegu 5655
Korterite müügitehinguid 2019Q2: 2411
likviidsusindeks: 2411/5655=0,426

Aastal 2018 vastavalt 6270 ja 2583; likviidsusindeks: 0,412
Aastal 2017 vastavalt 6666 ja 2270; likviidsusindeks: 0,341

Ehk täna on korterite likviidsus Tallinnas parem kui mullu ja tunamullu.

Äärmused:
Aastal 2005 vastavalt 3220 ja 2937; likviidsusindeks 0,912
Aastal 2006 vastavalt 4702 ja 2708; likviidsusindeks 0,576
Aastal 2009 vastavalt 7868 ja 1051; likviidsusindeks 0,134

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 13 Jul 2019 22:31

spl wrote:to projekteerija,

see veel ainuvõimalik seletus, sest mul tutvusringkonnas sisuliselt kõik on kv ostud ootele pannud.

Tavaliselt üks põhjus või ostjate grupp ilma ei tee. Lisaks veel:
1. Varajasemast juba rõhutanud, et Air bnb ja muud üüriäri ajavad tüübid siiski otsivad ja ostavad aktiivselt.
2. Soomes (jne) töötajate jaoks on samuti ajad head olnud. Mõned aastakäigud mõtlevad ka koju pöördumisele.
3. Uue kesklinnakorteri poole kiikavad ka mitmed äärelinna-põllu elust tüdinud.
4. Tuntavalt on olnud ka inimesi, kes viimastel aastatel sissetulekuhüppe teinud vms.
5. Jõukad vanemad (võitjate põlvkond) ostab uusi kortereid oma lastele

Samas kurvaks teeb teadmine, et ise oma siinsest palgast või tegemistest elatuvate või alustajate noorte/keskealiste seis tõesti kehvake. Ühelt pinnalt teisele (alustades väikestest- kogudest-kehvast asupaigast või kehvaks peetud asupaigast) ise n.ö. väikearendades või ise ehitades-remontides pole edenemine poolti nii edukas kui veel kümmekond aastat tagasi. Või siis koolilõpetajate juures esineb massiliselt kambamesi ühes üüri korteris elamist. Palka noored nagu saavad aga korteri ostmine sõidab eest. Isegi terve korteri üürimine...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 13 Jul 2019 21:44

to projekteerija,

see veel ainuvõimalik seletus, sest mul tutvusringkonnas sisuliselt kõik on kv ostud ootele pannud.

---

Palju EU sellesse projekti investeeris ?

Galileo Interruptus? Official Notice on 11 July Advises Users that Galileo Service is Degraded on All Satellites Until Further Notice
https://insidegnss.com/galileo-interruptus/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 13 Jul 2019 20:00

spl wrote:Kordan enda mantrat, inimesed, kes selliselt hinnatasemelt hetkel ostavad: on kas rumalad või ülirikkad !

Tallinna korterihinnad käivad inimeste ostujõust üle
https://www.err.ee/960335/tallinna-korterihinnad-kaivad-inimeste-ostujoust-ule


Kui maaklerite jutt tõele vastab, siis siin on üks põhjus.
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/t ... d=86828587
Helsingi (ja Espoo, enamus Vantaast) on niivõrd kallis...et meil müüdav tundub odava diilina. Kui eeldada, et ka jätkub viimased kakskümmend aastat toimunud kallinemine siis on ka seistes (kommunaalkukusid makstes) investeering tootlik jne. Siis veel paljud tüübid on leidnud, et üüri Helsingis ja oma Tallinnas. jne.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Jul 2019 10:14

aasta siis oli 2013-2014. Mis on sellest projektist saanud nüüd? Vahepeal oli nafta hinnalangus.
http://www.theplaidzebra.com/convert-al ... crude-oil/
Pilootfirma koduleht on täitsa olemas
https://www.algenol.com

crude oil hind barreli kohta on 2014.a. artikli järgi ca 55 USD

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Jul 2019 03:47

USA politsei peatas varastatud auto, millest leidis kanistri uraanisoolaga, lõgismao ja avatud pudeli viskit
https://www.zerohedge.com/news/2019-07- ... affic-stop

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 12 Jul 2019 14:04

Mille poolest on kuulus see naine ja mis on seost tal Eestiga? Eks lugege ise ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Ebba_Brahe

Ehk siis, kui palju võis olla sellel naisel (kui kuninga suurel kiindumisobjektil) osa selles, et Gustav Adolf pühendas tähelepanu hiljem ka Eesti asjadele, muuhulgas rajades ülikooli jne. Naine elas Eestis aastatel 1619-1628 ehk mõned aastad enne ülikooli asutamist ...
Gustav tahtis abielluda Ebba'ga 1613. aastal, aga ta ei saanud oma emalt selleks luba. Gustav Adolf on ainuke Rootsi kunn, kelle nime taha on pandud sõna Magnus ehk Suur.

Vsjo moogut karolii .... no ženitsja po ljubvii ne moožet ni adin karolj...

---
Seega, Gustav Adolf abiellus hoopis ühe Saksamaa printsessiga, keda peeti üheks kaunimaks omasuguste seas tol ajal. Neile sündis Kristiina, keda alguses peeti poisiks, sest oli rohkelt kaetud lootekarvadega ja tal oli suur nina. Sünnitus oli raske ja seetõttu alguses varjati tütre sugu ema eest, oodati ju poissi. Temast sai ainuke elus järeltulija kuningale. Poisilikult käituv tüdruk ja hiljem mehelikult käituv naine, kes ei soovinud abielluda. Viinud riigi rahaasjad pankroti äärele (koos rahvarahutustega), loobus troonist 28-aastasena oma nõbu kasuks, kolis Euroopasse, maetud Vatikani. Selle aja üks kõige haritumaid naisi - üks vähestest inimestest, keda surev paavst tahtis oma surivoodi juurde ....
https://en.wikipedia.org/wiki/Christina ... _of_Sweden

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 12 Jul 2019 13:11

Lähen korraks väga libedale teele, aga silmaringi laiendamiseks. Leidsin internetist sellise pildi ühelt homöopaatia lehelt. Ehk siis näoilmed ja soolade puudus (mõeldes ikka selle meresooola peale).
https://daveshealth.com/daves-books/fac ... -pictures/

Termini Nat. Mur. taga varjab end tavaline naatriumkloriid. Muud lühendid peaksid olema arusaadavamad.
Kotid silmade all oli minu õppimise ajal üks võimalik tunnus neeruhaigustele (turse), aga homöopaatilise teadmise järgi hoopis Nat. Sulph. puudus.
Tumedad silmaalused tähendasid klassikalises vanas meditsiinis kroonilist infektsiooni kuskil organismis, aga selle teadmise järgi hoopis Ferrum Phos. puudus.
Akne põhjuseid on palju, aga selle teadmise järgi on see Nat. Phos. puudus.

Ma ei järelda siit midagi, lihtsalt huvitav faktoid...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 12 Jul 2019 12:33

Robotmuruniidukilt tuli mobiiltelefonisse veateade - nuga kinni kiilunud. Põhjuseks oli väike õunapabul, mis noa ja korpuse vahel istus... Päris ilma inimeseta ikka ei saa, aeg-ajalt peab appi tõttama.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 12 Jul 2019 10:05

nüüd jääb vaid üle küsida, et milline on kosmiliste osakeste saabumise ennustus järgmisteks aastateks, kui nende osa kliima muutuses on 90%, nagu selgub
https://www.zerohedge.com/news/2019-07- ... t-practice

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 12 Jul 2019 09:20

Ja arendajate kasumid on ka ulmed, sest tööjõud tuuakse ka sisuliselt Valgevenest ja Ukrainast... Müstika see, et kes suudab seda kv'd hetkel üldse osta ?

Pindi Kinnisvara: Eesti kinnisvara on ajaloo kalleimal tasemel
https://www.err.ee/960938/pindi-kinnisvara-eesti-kinnisvara-on-ajaloo-kalleimal-tasemel

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 12 Jul 2019 08:25

S wrote:
rr009 wrote:
td wrote:njah, look who's talking
https://majandus24.postimees.ee/6727182 ... murelikuks

kuld on kuningate raha

Maa ja kinnisvara Kanaari saartel või mets Põhjalas on suurema sisulise väärtusega. (siin ideaalne kliima, ka kuumalaine jahutab külm Golf maha, Põhjala mets oma tuima 3-4% kasvuvõimega)

Pikemas plaanis paistab, et pillimeestel veel jaksu jätkub. Hingekesi, kellelt lubadusi saada, peaks ju süsteemis jätkuma. Digirevolutsioon aitab ka kaasa.
No ja kui suured rahajõed ikka veel massidesse ei jõua, saab need sinna ka päris otse suunata.Väärtus on nagu inimestega tänaval, neid on palju, kuid kui paljud sulle tegelikult meeldivad...
Ületootmineväheväärtuslikedes kaupades on ju tugev, hea kvaliteet (energeetika) peaks kallinema märkimisväärselt tänu peidetud inflatsioonile. Digiväärtuste tõus on juhtidele oluline - on kus kärsadel sebida ja palju energiat tühja raisata, ka kanepitarbimine läheb sinna, sest mõlemal puhul saadakse vaid kerge ajukahjustus mis ei tapa, kuid kerget pidevat ravi vajab. Robotplaneerimise elu on keskmise inglise turisti jaoks talutav, kuna mingi pilt ju kogu aega plingib, järelikult liikumine, järelikult progress..
Kuna tehniline progress peaks olema võimeline mingi aeg aatomeid ja elektrone kokku laduma nii nagu vaja, siis kulla järgi tegemine võiks olla 15 a küsimus. Kordades keerukamad ja mahukamad looduse protsessid jäävad veel jumalate hoolde kuigi nende järelvalve, turvamine ja kasutusvaldkond laieneb..

Vaatasin uusi kastevedelikel taimi, mühavad mis kole, panin siin päikse kätte, nädalaga junn. Tulemus, võtsin elektriauto ja sõitsin mägedesse kohaliku viinamarja järgi mis on 2 korda kallim aga oskab päikesega suhelda. Lihtsalt näiteid elust ja loogikast....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 12 Jul 2019 00:21

Ubamaa pärisisa leitud? Kui nii, siis USA president ei saa olla inimene, kelle vanemad pole USA kodanikud ....
https://www.youtube.com/watch?v=Xck4t1jVnAQ

ehk igatmoodi segane lugu selle Ubamaaga (ja tema naise ja lastega ka).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 11 Jul 2019 22:49

Kordan enda mantrat, inimesed, kes selliselt hinnatasemelt hetkel ostavad: on kas rumalad või ülirikkad !

Tallinna korterihinnad käivad inimeste ostujõust üle
https://www.err.ee/960335/tallinna-korterihinnad-kaivad-inimeste-ostujoust-ule

Top