Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 29 Jan 2020 22:35

see populaarteaduslik video haakub samuti (viiruste jt.) paljunemisega, hämmastavad seaduspärasused!
https://www.youtube.com/watch?v=ovJcsL7vyrk

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 29 Jan 2020 20:38

td wrote:Nii on. Praeguste teadmiste juures.
https://www.zerohedge.com/health/corona ... tions-week

Nii paistab, et presitendi vastuvõtule (füüsiliselt...korraldaks selle kiiresti virtuaalselt. IT tiigri riik ikkagi. :HEAD ) ja muule sellisele ei ole mõtet seda joont vaadates energiat planeerida.

Mida sellise perspektiivi (täna veel võiks suhtuda kui teooriasse ...homme aga????) osas tasuks üldse või on võimalik ette võtta....? Hõreasustus Eestis jõuaks mingi strateegia või lahendused välja nuputada. Või siis võtta teadmiseks, et kõik. Pääsevad vaid esimesena haiglasse jõudnud/või need kellel esimesele versiooni tarbeks antikehad tekivad (kuna see ehk kergejujulisem kui järgmised) ja ühel päeval saab pisik sind ikkagi kätte ntx. järgmine aasta....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 29 Jan 2020 20:18

spl wrote:Lapimaal ka viirus kohal, patsient pidi enam vähem olekus olema. Jeerum, meditsiinis see termin head ei küll ei tähenda.

Eks alguses on üldised haigestumise tunnused (mida me teame kõik, kui haigeks jääme), siis paanikas patsient pöördub haiglasse, esialgu on enam-vähem, haiguse aga areneb edasi. Pöördub arsti poole 7. päeval (järgmisel päeval võibolla saab kinnitatud diagnoosi), viiakse intensiivravisse 10.-11. päeval.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 29 Jan 2020 20:06

Lapimaal ka viirus kohal, patsient pidi enam vähem olekus olema. Jeerum, meditsiinis see termin head ei küll ei tähenda.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 29 Jan 2020 20:05

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 29 Jan 2020 19:43

Vanu sahtleid koristades leidsin küttepuude limiidikaarti koos mitme sissekandega ......
Nüüd tulemas digitaalne limiidikaart? Äpp?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 29 Jan 2020 16:42

Õppevideo sellest kuidas toimub maskide ost hiinas. Tõenäoliselt siis legaalne olukord Hiina riigi seisukohast (ilma paanikata jms).
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006387841.html
Meil oleks kitsaskohaks iga müügipunkti juurde politseiniku leidmine. Hiina kui totalitaarriik omab sellist ressurssi. Ehk siis tasuks jaotuslogistika kohe paremini koerraldada.
Ma ilmselt ise paar esimest nädalat saaksin koduste varudega hakkama. Mullu sai ühe sooduka ajal paar karpi vähe kangemaid peentolmusid kinnipidavaid soetatud. Ikka parem kui marlimask nantlivoodrist vms. Kasutan neid ehitustel, kus klaasvilla paigaldatakse-paigaldatud hiljuti. Millagi aastaid tagasi hakkasin sellistes kohtades kohe köhima ...seega alati portfelli vahel-autos-kiivri juures) Abikaasal on ka mingi kogus kangemaid maske, mis tema ühe tervistkahjustamisriski omava tegevudsega seotud. Samas maskid meil siiski suht kallid, peenraha eest neid siiani pole müügil olnud. Jälle hiinlastel eelis. Pakun, et enamus maailma maskidest tõenäoliselt seal toodetud. Seega meie poed on esimese päeva lõpuks maskidest tühjad ja nii jääbki nädalateks. :HEAD

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 29 Jan 2020 16:04

kel aega on, võiks kuulata ja kaasa mõelda: väljad elusorganismide ümber
mulle meenub eksperiment, kuidas vett ja taimi mõjutati erinevate sõnade ja helidega.
https://arvamus.postimees.ee/6884588/ha ... ldrake-iga

Kõige rumalam tegevus on arvata, et me teame kõike. Kõige targem tegevus on aru saada, et me ei tea, mida me veel ei tea.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 29 Jan 2020 15:17

Siin on päris live kaamera haiglate ehitusest Wuhanis. Suur ime, kui see objekt 3. veebrariks valmis peaks saama, aga mine sa neid hulle tea.

https://www.pscp.tv/w/1gqxvEkXDbQJB

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 29 Jan 2020 14:55

Kui maskid on poes otsa saanud,siis laske fantaasial lennata....
Attachments
ha7la7fhuhd41.jpg
ha7la7fhuhd41.jpg (143.86 KiB) Viewed 39 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 29 Jan 2020 09:47

Täitsa kurjaks ajavad sellised artiklid, justkui me oleksime patused, kes julgevad Hiinast asju tellida. Krt kas mina süüdi, et Euroopas ei suudeta enam mingit elektroonikat toota või detaile, mida minul vaja. Euroopas pole ....essugit ja kui on siis 5x hinnaga. Ja riik tahab ju rohkem raha saada, ahnusel pole piire.

Hiinast träni tellimine läheb kallimaks ja tülikamaks
https://leht.postimees.ee/6883997/hiinast-trani-tellimine-laheb-kallimaks-ja-tulikamaks

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 29 Jan 2020 09:43

td wrote:Kui viirus peaks jõudma Eestisse, tasuks mõelda ka, mis hakkab juhtuma Haigekassa ressurssidega .......... Mitteprioriteetsed valdkonnad tõmmatakse eelarvest maha, võibolla lausa mitmeks aastaks, et võetud võlga tagasi maksta.


Sellist pisiasja tuletan meelde, te paberil haigekassal justkui rämedad reservid. Riik on sellest väga suure osa juba ära krõbistanud !!

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 29 Jan 2020 09:07

Kui viirus peaks jõudma Eestisse, tasuks mõelda ka, mis hakkab juhtuma Haigekassa ressurssidega .......... Mitteprioriteetsed valdkonnad tõmmatakse eelarvest maha, võibolla lausa mitmeks aastaks, et võetud võlga tagasi maksta.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 29 Jan 2020 08:40

väike lõigatud pildike ERR portaalist viirusuudise juurest - sellest saaks hea kompositsiooniga maali. Sellesse süvenemata panin pildile nimeks "Lahkuminek", aga tegelikult on hoopis tegu taaskohtumisega - lennuk Hiinast saabus sisse ....
Attachments
Lahkuminek.jpg
Lahkuminek.jpg (94.74 KiB) Viewed 60 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 29 Jan 2020 08:29

Kui intensiivravisse jõuab 39% patsientidest, siis mõelge, kust võetakse see ressurss, et neid korraliikult ravida, kui haigestub näiteks 10% Eesti eanikest ehk 130 000 inimest (eeldatavalt 50 700 vajavad intensiivravi, mingil moel hingamist toetavat aparaati), Eestis pole nii palju haiglakohtigi .......

Tasub jääda haigeks esimesena, sest siis on ressurss veel olemas. :twisted:

Ma arvan, et Hiinas on praegu infosulg ja me ei tea paljusid asju, mis seal Wuhanis praegu tegelikult toimub. Juba on ka esimesed rahutused:
https://twitter.com/a524952/status/1222172055166160898
https://twitter.com/i/status/1222282634765664260
https://twitter.com/i/status/1222162821552541697

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 29 Jan 2020 07:52

6057 ja 132
110 on paranenud

Omal ajal SARS nakatas 5327 ja suri 349 inimest (6,5 %). Tänase statistika puhul peab arvestama, et enamus registreeritud juhte on alles haiguse algstaadiumis, surmajuhtude arvu peaks võrdlema eeskätt arvuga, mis oli ligi nädal tagasi - suremusprotsent on kindlasti suurem kui 3%. Jälgida tuleks ka tervenenute arvu - kuidas kasvab nende hulk võrreldes haigestunutega ja surnutega .....

Haiglasse paigutamisest kuni intensiivravisse jõudmiseni kulub ca 3-4 päeva. Intensiivravisse jõuab 39 % patsientidest. Vt. The LAncet'is toodud graafilist illustratsiooni: (See statistika on detsembrikuu oma ja väikestelt arvudelt, seetõttu statistiline viga suur).

Seega, me peaksime surnute arvu võtdlema vähemalt 3 päeva taguse haigusjuhtude statistikaga (132/2794 ehk vähemalt 4,7 %). :!:
Attachments
Haiguse kulg.jpg
Haiguse kulg.jpg (58.1 KiB) Viewed 63 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 28 Jan 2020 22:15

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 28 Jan 2020 21:56

spl wrote:USA börsidel jälle trullallaa ja trallalaaaa... ma ei kilkaks, kui see viirus hakkab paksude armeed harvendama. Hiina börs üldse kinni, see avaldab kõva mõju Hiina majandusele.

mina harvendasin täna natuke oma börsiaktsiaid - pojal läks vana auto katki, parandada ei tasu, tahab uuemat osta, käis pangas ja küsis liisingupakkumist - ma otsustasin ise pankuriks hakata vastavalt liisingu maksegraafikule, nii jääb see raha peresse, tal ju ükskõik, kuhu selle raha maksab. Kasko siiski otsustas ta võtta (ütlesin küll, et kasiino võidab alati - muidu ei tasuks seda pidada, seega tuleks kaskosumma ise endale kõrvale panna - nö kindlustusfondi).
Minu jaoks aga riskide hajutamine - osa raha "võlakirjades", Euribori alusel korrigeeritava liisinguintressiga (s.t. panga tingimustel). Poeg tahtis minuga lepingu ka sõlmida.
Samas on see ka riskide minimeerimine peres - ei olda võlaori kellegile võõrale - segastel aegadel.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 28 Jan 2020 21:40

uus video epideemia kohta:
https://www.youtube.com/watch?v=CMXcMtqH8ak

ma siiski ei ole nii optimistlik - need juhud, mida ta läänes peab kergeks, on alles liiga noored. Kopsukahjustus kujeneb välja 2. haigusnädalal. Liiiiiga vara veel tarka panna. Kahe nädala pärast on haiguse iseloom selge, juhul, kui ei varjata infot lääneriikides.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 28 Jan 2020 18:09

USA börsidel jälle trullallaa ja trallalaaaa... ma ei kilkaks, kui see viirus hakkab paksude armeed harvendama. Hiina börs üldse kinni, see avaldab kõva mõju Hiina majandusele.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 28 Jan 2020 16:43

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 28 Jan 2020 15:32

td wrote:kui palju oskendad, läheb organism leeliseliseks. Leelise suunas (alkaloos) on puhversüsteemid kehvemalt arenenud kui happelisuse suunas.


Õnneks mul lihaskrampideni asi ei jõudnud, kuigi sülditunne on täiesti akuutne. Et halvemal juhul võib areneda teetanuseni, on hirmutav. :shock:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 28 Jan 2020 15:25

Lugu sellest, kuidas Wuhanis ehitatakse kuue päevaga uued suured haiglad.

https://news.cgtn.com/news/2020-01-26/H ... index.html

Visuaalselt saab mingi aimduse siit.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

Päris hea ja ülevaatlik koht erinevatest uudistest seoses uue viirusega.

https://hotbrief.com/topic/coronavirus

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 28 Jan 2020 15:04

kui palju oskendad, läheb organism leeliseliseks. Leelise suunas (alkaloos) on puhversüsteemid kehvemalt arenenud kui happelisuse suunas.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 28 Jan 2020 15:01

spl wrote:Ära parem räägi, ma ei jää eriti külmetushaigustesse ega grippi. Seekord laps tõi miskit koju, põdes pikalt, siis jäi naine haigeks, nüüd istun ise ka tonn taskurätte, köhin nagu hobune ja silmad punased nagu kevadisel nugisel. Igatahes mingi vinge kraam liigub juba niisamagi.


Ma viimased paar päeva olnud ametis sisikonna väljaoksendamisega. Mingi selline vastik noroviiruse vorm, mis nagu oleks halvanud neerud. Joomisest hoolimata midagi ei tule. Eks vedelikukadu on ka suur olnud. Samas peavad ju laguained ja igasugu mürgid kuidagi organismist välja saama. Enesetunne on olnud ikka üpris sant. Vist siiski hakkab ometi veidi järgi andma.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 28 Jan 2020 14:51

haigestunuid on veel "liiga vähe", et ravi loomine end ära tasuks
kui tehnika areneb ja odavneb, küllap siis saame ka selliseid asju ravida varasemas staadiumis.
https://novaator.err.ee/1028834/viroloo ... elt-tulutu

üks asi on vaktsineerimine (terved inimesed - seega vaktsiin ei tohi terveid kahjustada)
teine asi on ravimine (juba kriitiliselt või vähem kriitiliselt haiged - heroilised ravivõtted tohivad natuke ka patsienti kahjustada, ravimi saab kiiremini kasutusse, "inimkatseid" tehakse töö käigus)

--
kuidas parandada immuunsust
https://novaator.err.ee/826408/kuidas-p ... -soovitusi

jah, krooniline stresss vähendab ka immuunsust, samuti äkiline ülepingutamine võib viia organismi nõrgestumisele (tippsportlased haigestuvad kergemini kui tevisesportlased jne.)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 28 Jan 2020 14:37

Ära parem räägi, ma ei jää eriti külmetushaigustesse ega grippi. Seekord laps tõi miskit koju, põdes pikalt, siis jäi naine haigeks, nüüd istun ise ka tonn taskurätte, köhin nagu hobune ja silmad punased nagu kevadisel nugisel. Igatahes mingi vinge kraam liigub juba niisamagi.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 28 Jan 2020 14:29

ei leidnud valeinfot. Küsimus, kuidas nakatumine toimus - kui kaasa toodud maodelikatessiga :twisted: , siis pole hullu, kui aga lihtsalt ühes ruumis viibimisega, siis oi-oi-oi.
Ma ei ole kaks aastat olnud viirushaigustes - peale seda, kui suundusin ketodieedi suunas (ma ei saa öelda, et olen päris ketodieedil, aga söön rohkem rasvast toitu ja maapealseid taimi (kapsas jne.) ning vähem jahu ja kartulit, peaaegu üldse mitte suhkrutoite). Tõsi, ma pole nüüd talvel ka olnud haiglas tööl. Aga eks nohustajaid on olnud ikka minu ümber ...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 28 Jan 2020 13:35

Vaatsin mingi Saksamaa vestlussaadet ja seal väideti, et Ameerika kardab seda viirust ka selletõttu, sealne ühiskond on nii ülekaaluline.
Nende immuunsussüsteemid palju nõrgemad ja ravi keerukam.

Siin oskab vist td öelda, ka see jutt täielik jama või siin ka tõetera.

https://maailm.postimees.ee/6883120/saksamaal-leidis-kinnitust-esimene-uue-koroonaviiruse-juhtum

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 28 Jan 2020 09:37

https://imgur.com/PVjrb4i

ehk klassikaline näide, kuidas koostatakse infokirju, kui kogukonnas on toimunud mingi kohutav sündmus (antud juhul haigestus ühes Southern California ühiselamus inimene, kellel avastati uus viirus Hiinast).

video toimunust:
https://twitter.com/GlebBerezovsky/stat ... 3419579392

Top