Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Oct 2019 20:06

naiste poolt vaadates mõned punktid:

musklis keha (mees suudab naist ja tema lapsi kaitsta)
uhke riietus/auto/maja (mees suudab naist ja tema lapsi toita)
huumorimeel (mees suudab oma emotsioone ja musklijõudu õigesti suunata, seega pole naisele ohtlik)
*tätoveeringud, kuritegelik ja/või ebakonventsionaalne käitumine/riietumine (mees suudab olla otsustes iseseisev)

hoolimatu/mühakik mees on naiste erilise tähelepanu objekt aga ka seetõttu, et kujutab ohtu ja tuleb neutraliseerida, seevastu sõbralik ja lahke mees on ohutu ja talle ei ole vaja nii palju tähelepanu ja kameeleonlikku käitumismustrit rakendada. (kameeleonlik tähendab seda, et naine püüab end antud hetkel teha võimalikult meelepäraseks, et muuta mehe suhtumine teda soosivaks - kui selle saavutanud, siis naine kaotab huvi või hakkab tasapisi avaldama oma tegelikke soove, meest nö ümber kasvatama)

----
*tätoveeringud ja vastav käitumine naistel on samasugune peegeldus/projektsioon nagu meestel 'nice guy' olemine: mõlemad arvavad, et kuna nendele meeldib selline vastassugupool, siis nad ise püüavad ka olla sama moodi atraktiivsed vastassugupoolele, kuid see on täielik valearvestus.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Oct 2019 19:56

spl wrote:Ehk minu jutu point, miks Eesti naised ennast tahtlikult koledaks teevad, kas tõesti arvatakse see meeldib meestele :D

Ülerõhutatud seksuaalsus ehk supernormaalne stimulus
https://en.wikipedia.org/wiki/Supernormal_stimulus

ehk siis seksuaalsete tunnuste või seksuaalse erutuse tunnuste ülerõhutamine, millel on kindlasti ka 'harjumise' efekt nagu harjume ülemaitsestatud toiduga või narkotsiga (ja tahame teda ikka veel ja veel). Mõned näited (kordamine on tarkuse ema):

suured silmad kui lapseliku abituse väljendajad (mehe alateadlik soov võtta selliste silmade omanik enda kaitse alla), muudetud kulmud ja ripsmed rõhutavad seda
suured rinnad (mehe reflektoorne äratundmine, et tema lapsed ei jää nälga)
suured tuharad ehk lai pepu (mehe reflektoorne äratundmine, et tema laps mahub sünnitusteedest kenasti läbi)
põsepuna (mehe reflektoorna äratundmine, et naine on seksuaalse erutuse seisundis ja kõlbab sugutamiseks)
värvitud pikad juuksed (mehele tundub, et naine on noores fertiilses eas ja toob talle palju terveid järglasi)
suured punased pardihuuled kui erutunud ja pundunud häbememokkade väljendajad (mehe alateadvuses)
kõrged kontsad (tõstavad tuhara üles, suguelundid kergemini mehe suguorganile saadaval tagant lähemiseks)

jne.

Mida rohkem ülestimuleerida, seda veelgi rohkem on vaja ülestimuleerida, et tekkiks sarnane reaktsioon kui varem .... (Siit ka p o r n o vaatamise ohud psüühikale jne.) Ja loomulikult naised võistlevad tähelepanu eest alfaisase läheduses ning tavalised stiimulused enam ei ole nii mõjuvad kui üles mukitud stiimulused.

----
Ka "Objektiiv" on hakkanud lahkama moodsa lääne ühiskonna seksrevolutsiooni mõjusid, see aga veelgi pikem jutt, kui siin kirjas. Lühidalt kokku võttes:

Seksuaalne vabadus annab naistele võimaluse nautida karusselli alfaisaste seltsis, hiljem püüavad end haakida mõne beetaisase rahakoti külge pikemaks suhteks. Alfaisastel on lööki ja nad ei ole huvitatud pikast suhtest ja on samuti justkui rändauhindadeks enamuste naiste seas.... Ja nii need alfaisased ja noored naised mängivadki ringmänge. Vanasti pani "moraal" paika selle, et inimestel oli pikk monogaamne suhe (vähemasti avalikult), nüüd beetaisased lepivad raasukestega (äratrööbatud naistega) ning intselile ei jätku enam sedagi. MGTOW on sisuliselt beetameeste protest, pigem on ilma kui lepivad riknenud raasukestega (väljendub eneseaktualiseerumises ehk omaenda egoistlike huvide esiplaanile seadmises oma elu korraldamisel).
https://objektiiv.ee/markus-jarvi-ja-ot ... aastamine/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Oct 2019 18:45

pop wrote: Mulle on see igatahes oma detaildes rohkem meelde jäänud kui nii mõnigi pulm, kus ontlikult kahvleid-nuge taldrikul vaikselt ja sündsalt klõbistatakse, oodatates pingsalt hetke millal pulmavana selle ontliku kahvliklõbina oma järjekordse mänguga katkestab.

Noorena meeldisid mulle ka nö eksalteeritud naisterahvad, kelle seltskonnas kunagi igav ei olnud, keskealise abielumehena aga hakkasin hindama vaikust ja koduse infrastruktuuri vaikset, kuid kindlat toimimist. Tagantjärele hea meel, et nii mõnigi 'atraktiivne' naisterahvas siis vedu ei võtnud ...
Tegelt on lausa üks inimtüüp, kellest tuleks eemale hoida ja piisavalt kaua elanuna (vist) oskan kaugelt ära tunda:
https://www.youtube.com/watch?v=fHDmStorikk

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Oct 2019 18:40

:) ma ei tea, mul siis aeg doktori poole pöörduda, mulle pole kunagi need blondeeritud pead mingit muljet jätnud. Inimene, ikka põnev elukas, kui looduses on karistus, kui oled blond, sest kiskjad söövad kohe sind ära, siis inimene teeb seda tahtlikult :twisted: Ja see huulte süstimine ning need kulmud, mida tihti treeningsaalides näen, mul raske mitte naerma hakata. Miks naised nii teevad, sisuliselt on ilus naine, siis peale neid lollusi, on korralik peletis.

Kujutage ette mehed kitkute kulmud ära ja värvite mustaks (ntx püsimeik) kõik peavad teid hulluks ning napakaks. Aga naiste puhul keegi ei vaata viltu :twisted:

Ehk minu jutu point, miks Eesti naised ennast tahtlikult koledaks teevad, kas tõesti arvatakse see meeldib meestele :D

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Oct 2019 18:37

pop wrote:/.../ - ja võimalik et sarnastel põhjustel miks mitmed isoleeritud põhjarahvad palusid kaugelt tulnud meeskülalisel (külalislahkuse märgiks) oma naisega magada (et saada mitte sellist järelkasvu oma niigi väiksearvulisse kogukonda).

vt. ka
https://en.wikipedia.org/wiki/Finnish_heritage_disease

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 16 Oct 2019 18:35

Olid ajad (hilisnooruses) kus Tabasalu panga serval sai peetud Peterburist küllatulnud daamidega ühe (nendest) sünnipäeva, oli ka Eesti mehi sääl, muru pääl. Tuleb tunnistada et meeleolu poolest oli see 6 inimestest koosnev eine murul ekvivalentne mõne keskmise Eesti pulmaga ("summaarse meeleolu" ja lärmi mõttes). Mulle on see igatahes oma detaildes rohkem meelde jäänud kui nii mõnigi pulm, kus ontlikult kahvleid-nuge taldrikul vaikselt ja sündsalt klõbistatakse, oodatates pingsalt hetke millal pulmavana selle ontliku kahvliklõbina oma järjekordse mänguga katkestab.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Oct 2019 18:23

Kui ma olin 20-35, siis imelikul kombel tekitasid blondeeritud naisterahvad minus mingit seletamatut elevust. Mõttetegevusega sain aru, et see on ju "rändauhind", aga miskil alateadlikul moel olid pilkupüüdvad. Nüüd muidugi on vastikustunne kõige ebaloomuliku vastu, hiljem tekkis ja on endiselt nõrkus arukate ja tagasihoidlike naisolevuste vastu, pean lausa sundima end, et kodust eemal olles ära ei armuks .... (samas, annan endale ka aru, et selline tagasihoidlikkus-arukus võib olla ka minu unistus-unelm, mida tegelikult pole olemas, mida aga olen loonud endale armumise objektiks - justnimelt MIDA, mitte KEDA)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 16 Oct 2019 18:14

spl wrote:offtopic:
Eesti mehed toovad endale välismaalt naisi/.../ See kuidas õiged slaavi naised enda mehi hoiavad on lausa ulme. On ka nende seas ....,

Kui on hoolitsev ja piisavalt kirglik mees siis see kolme punkti osa lõpus jääb reeglina ära. See ei kõla küll kuigi patriootlikult aga arvan et need eesti mehed (geograafilises mõttes) oma valikut ei kahetse, ja mida rohkem tekib Eestis keskkonda millesse sulanduda (nt ukraina kogukond) - seda keerulisemaks see konkurents põhjala naiste vahel läheb. Iroonilsel kombel on blondidel tugev tõmme araablaste jms hulgas (aga ka Balkanil, ja mitte tingimata "majandusabielud" vaid kui väljendatud eelistus argivestluse käigus). Ju on "globalism" kuskil geenides - ja võimalik et sarnastel põhjustel miks mitmed isoleeritud põhjarahvad palusid kaugelt tulnud meeskülalisel (külalislahkuse märgiks) oma naisega magada (et saada mitte sellist järelkasvu oma niigi väiksearvulisse kogukonda).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Oct 2019 18:12

see on palju ägedam off-topic
https://kroonika.delfi.ee/news/inimesed ... d=87768997
---
meikap naistel on sama pettus nagu miljonäriks valetamine meestel - loodad üht, saad aga teist
lääne kogemus näitab, et ükskõik, kustkohast tuua naine, varsti ta omandab ikka lääne ühiskonna naistele iseloomulikud tavad - selles mõttes on kindlam ikkagi eesti naine, kes on kohalikes oludes suutnud jääda armastusväärseks tegelaseks ...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Oct 2019 15:40

offtopic:

Eesti mehed toovad endale välismaalt naisi
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/eesti-mehed-toovad-endale-valismaalt-naisi?id=87764739

Kes viitsib neid Frankensteini kulmudega, polüester - küüntega rahaahneid Eesti tibisid enam taluda, kes vinguvad, kui paha Eesti mees on. See kuidas õiged slaavi naised enda mehi hoiavad on lausa ulme. On ka nende seas ...., aga mitte nii suures koguses. Lõdva püksikumm ka uue põlvkonna Eesti tibi märksõna :|

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 16 Oct 2019 01:09

oliver253 wrote:
td wrote:uuematel SSD-del ka sama probleem, suurem mahutavus ja väiksem hind on saadud väiksemate veavabade ülekirjutamiste arvuga.... :!:

/.../Tavakasutuses on praktiliselt võimatu SSD mälukiipe ära tappa, selleks on vaja pingutada, vaata nt. https://techreport.com/review/27909/the ... -all-dead/

NVMe PCIexpress 4 (Samsung) kaartidele olen 100% üle läinud nii sisemiste kui välimiste kandjatena (kärsituse tõttu andmete kopeerimisel), ja seni pole ainsatki viga. Truecrypt'ga peaks need suht kiiresti avalduma kuivõrd kogu ketas on selle all ilma vaba ruumita (nii et SSD TRIM ei toimi), aga ka Clonezilla "kettapildi" taastamise järgse andmekontrolli käigus on siiani vaikus (taastan regulaarselt ja rutiinselt ühte sellist 300GB kettapilti/süsteemivolüümi kus kõik oli tuunitud kuni registrini), ehk siis liigun pidevalt ajas tagasi samasse nö "ideaalsesse" punkti (igatsugu profiilide muutused lisanduvad mujalt, ja viirused vms. ei huvita - nagu ka mistahes programmiuuendused - ja need "tapetaks" igakordselt ju nagunii).

Long story short - see 300 GB tõmmis on seni teinud läbi ca 40 reinkarnatsiooni, pluss kogu ketta igapäevane tavaläbustamine töö käigus (st kogu Truecrypt "volüümi" st kettamahu ulatuses, ilma "vaba ruumita" SSD jaoks), plus filmide tõmbamine (ja hilisem regulaarne "tõukamine", kuskile hoidlasse), ja seega mõni error peaks olema ikka tekkinud (ega siis viimane kui üks NAND plokk 5-10K "write/erase" tsüklit vastu ei pea pidama - ja TrueCrpytil on nad ju kõik "arvel") - aga ei ole, st errorit (knock on the wood siin, vist).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 15 Oct 2019 23:39


Päris huvitav. Arvan et peamine probleem on sellistel (mida nö. tavainimene tajub autismina vms.) oponendi jutu igavus. Ise olen mõnikord üritanud ära arvata vestluskaaslase järgmisi lauseid (ja kohati isegi õnnestub, kuid mida laiem silmaring tollel seda raskem muidugi ennustada). Ma arvan ka et autisti jaoks on tema enda mõtted väga huvitavad (ja nii see ongi ;) ) aga leidub vähe neid kes oleks "samal lainepikkusel".

Meenub ka anekdoot kus kaks tüüpi ütlesid omavahel lihtsalt suuri numbreid, ja aeg-ajalt hakkas kumbki naerma, ja nagu selgus toimus see vist algarvude vms. peale.

Või kuidas see Albert nüüd ütleski, vist et "There are two infinite things out there, the universe and the human stupidity. But I am not sure about the universe."

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 15 Oct 2019 23:23

Taevas appi.... :shock: 800 meest vaja kokku koguda harjutuseks ja süsteem jookseb kokku. Ja ei ühtegi tarkpead, kes tuleks selle peale ,et tegelikult ;) oleks pidanud neile 800-le teatama ntx. telepaatia vms. teel. Sest kui sedasi ei teata, siis kõik nooremapoolsed mehed ja nende pereliikmed jne. lähevad servereid ja ID-sid jms. koormama. :HEAD Eks sai möödaminnes ka ise peale uudise kuulmist oma panus antud.
Valus. Aga õppusel peabki valus olema.... :mrgreen: Loodetavasti teevad oma järeldused.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=87753317

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 15 Oct 2019 23:09

oliver253 wrote:
td wrote:uuematel SSD-del ka sama probleem, suurem mahutavus ja väiksem hind on saadud väiksemate veavabade ülekirjutamiste arvuga.... :!:

Mida rohkem bitte ühele elemendile mahutada, seda varem kujuneb nende eristamine probleemiks, kuid samas muudab tooted odavamaks ning suurem maht kompenseerib kirjutamistsüklite vähenemist. Tavakasutuses on praktiliselt võimatu SSD mälukiipe ära tappa, selleks on vaja pingutada, vaata nt. https://techreport.com/review/27909/the ... -all-dead/


Ei taha eriti foorumit tehnoloogiliseks muuta, aga ma jäin mõtlema, mis on Tesla Flash mälude külmataluvus. Kas -25 ei tekita neil mäluauku, samas SSD külmataluvus suht katastroofiline, käreda külmaga ei soovita läpakat autosse unustada. Samas, kas meil enam tulebki sellist külm, kus aiapostid praksuvad ... :roll:

Aga pagan, võiks olla ka minimalistlikud elektriautod, kus pole seda üleliigset elektroonika saasta. Ala pedaal, kontroller, akude kontroller ja inverter ning ülejäänud saast ära jätta.

Ostad omale 50 000 eurot maksva elektriauto ja siis see jääb seisma, sest mälukaart sisuliselt andsid otsad...no palju õnne.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by oliver253 » 15 Oct 2019 23:04

td wrote:uuematel SSD-del ka sama probleem, suurem mahutavus ja väiksem hind on saadud väiksemate veavabade ülekirjutamiste arvuga.... :!:

Mida rohkem bitte ühele elemendile mahutada, seda varem kujuneb nende eristamine probleemiks, kuid samas muudab tooted odavamaks ning suurem maht kompenseerib kirjutamistsüklite vähenemist. Tavakasutuses on praktiliselt võimatu SSD mälukiipe ära tappa, selleks on vaja pingutada, vaata nt. https://techreport.com/review/27909/the ... -all-dead/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Oct 2019 22:59

hulga filme vaatamiseks, ei tea, muidugi, kui kaua see asi üleval püsib:
https://vikv.net

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 15 Oct 2019 22:45

to td,

mul valus lihtsalt vaadata, et ühte Flashi parandada, peab terve mooduli ära vahetama, mis läheb maksma kuni 2500 dollarit + töö. See Flash võiks olla siis arvuti mälumooduli stiilis, et kui läheb pekki, siis saab ka lihtsalt vahetada. Ulme, ma täiega vihkan tänapäeva tehnoloogiat ja raiskamist, selle asemel, et lihtne fiks võimaldada, viskame kõik ära.

Eriti häiriv, et Tesla teadlik sellest probleemist, aga pole miskit parandatud ka viimastes Teslades.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Oct 2019 22:39

uuematel SSD-del ka sama probleem, suurem mahutavus ja väiksem hind on saadud väiksemate veavabade ülekirjutamiste arvuga.... :!:
https://www.youtube.com/watch?v=-XZNr7mS0iw
aga Tesla, nojah
eks esimesed isnerimõtte teostused ikka lähevad aia taha

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 15 Oct 2019 21:05

Ei no tore, sisuliselt Tesla puhul garanteeritud, et enamus ühel hetkel vajavad kallist remonti !! Flash mäluga see probleem, et neil on piiratud kirjutamiste arv ja tore näha ka, et Tesla mikroskeem joodetud nii, et seda ei saagi lihtsalt asendada.

UPDATE: Tesla Cars Have A Memory Problem That May Cost You A Lot To Repair
https://insideevs.com/news/376037/tesla-mcu-emmc-memory-issue/

Tesla omanikele kindlasti tore uudis ...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Oct 2019 18:10

The wedding industry has consistently sought to link wedding spending with long-lasting
marriages. This paper is the first to examine this relationship statistically. We find that marriage
duration is either not associated or inversely associated with spending on the engagement ring
and wedding ceremony.


https://poseidon01.ssrn.com/delivery.ph ... 03&EXT=pdf

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 15 Oct 2019 13:44

Türgi vastukäik Euroopale, arvake ära, kuhu kõik see mass läheb, mis arvate, et purustatud Süürias neil midagi teha.

Türgi saadab kahes järgus Süüriasse tagasi kolm miljonit põgenikku
https://maailm.postimees.ee/6802110/turgi-saadab-kahes-jargus-suuriasse-tagasi-kolm-miljonit-pogenikku

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 15 Oct 2019 10:05

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 15 Oct 2019 09:04

Pop, muidugi kui Türgis oled olnud, siis äkki kujutad ette kui suur EU osa Lähis Idasse relvamüügil.. Need numbrid mis mul on silma jäänud polegi teab mis väikesed, kuigi tean et enamus Balkani tehaseid täidab hoopis US tellumusi ja statistika on lihtsalt EU kahjuks..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 14 Oct 2019 22:06

pop wrote:
r009 wrote:/.../Kurdid on peksa saanud vale poole valimise eest/.../

Kogu Obama valitsemisaja jooksul (ja Erdogan oli pikalt võimul tema vältel), oli USA Türgi konkrentsitult "suurim sõber" (check-in sabas (Ankaras) olid pidevalt lennuinstruktorite sugulased). Seega kurdid valisid iseenesest õige poole (kui just ISIS-st õigeks pooleks mitte pidada).


Nad valisid iseseisvusmängu, lihtsalt naabrid on liiga võimukad vist selle jaoks ja lootuse et Süüria pekstakse lootusetult segi. Loogiliselt õige, kuid viimaste kiirliikumiste taustal on tänane mäng hoopis teine.
Kohati tundub nagu üllatav aga seda rohkem tuleb aimata vist suurte tuulte muutust.. Ei mingeid huvisid, lihtsalt huvitav... Aga tasakaalustuv maailm peaks tooma välja rohkem arutelusid väärtusolemuste teemal, see mulle meeldib..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 14 Oct 2019 20:20

r009 wrote:/.../Kurdid on peksa saanud vale poole valimise eest/.../

Kogu Obama valitsemisaja jooksul (ja Erdogan oli pikalt võimul tema vältel), oli USA Türgi konkrentsitult "suurim sõber" (check-in sabas (Ankaras) olid pidevalt lennuinstruktorite sugulased). Seega kurdid valisid iseenesest õige poole (kui just ISIS-st õigeks pooleks mitte pidada).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 14 Oct 2019 18:40

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Oct 2019 17:57

Klassikalise muusika vahepala, 90-aastane pianist annab 2019.a kevadel oma elu viimase kontserdi. Täna on see mees juba surnud ...
https://www.youtube.com/watch?v=rduDr4xwCFI

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 14 Oct 2019 17:20

spl wrote:Palju õnne, Süürias kõik keerasid ... kokku, aga nüüd Türgi ikka teeb korraliku s.. si..a.
Sisuliselt olukord, kus USA reetis kurdid täielikult ja kurdidel ei jää muud üle, kui sisuliselt hakata tegema koostööd Süüria reziimiga. Nüüd usun, et varsti Süüria armee läheb kurdidele appi ja Türgi saab kõvasti peksa. Siis tuleb Türgi poolt kisa, et ta NATO liige, tulge nüüd appi, sest meid ju rünnatakse... Tuletan meelde, Türgil ja Süürial mõlemal Venemaa raketisüsteemid S400.

Ja kurdid tegid ära musta töö, tänuks totaalne reetmine, siis ISIS liikmed lastakse vabaks, sest miks peaks kurdid neid valvama enam. See ebastabiilsus, mis nüüd tuleb, on karm... seda võiks kutsuda lausa pärmi - kompotiks.


Natuke teistmoodi, väga kvaliteetne kokkumäng paistab. Erogan ei näi olevat marus nagu tal kombeks on koti pähe saamise puhul. Tehakse mingi sinikiivri tsoon vahest.. Kurdid on peksa saanud vale poole valimise eest, kuid veidi vaata seda et Nato hakkab juba vaata et kõiki sõdu kaotama. Sõdades on kõige suuremad kulud alguses, pärast saab vähemalt mingi osa tagasi varastada, kuid kiire positsiooni loovutamine on selge kahjum.. Suur pilt hakakab järjest hapumaks meie liitlastele minema, kui nii edasi, siis varsti hakatakse omade vastu nahaalseks minema sest vastaste peale hammas ei hakka..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Oct 2019 13:11

110-aastane mees annab soovitusi
https://www.youtube.com/watch?v=rfAvTTGDSUQ

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Oct 2019 12:36

h, mulle ikka järjest rohkem tundub, et maailmas ongi kaks 'üleloomulikku' jõudu - üks headuse poolel ja teine kurjuse poolel. Ja kurjus püüab saada endale 'sõdureid' headuse poolelt. Sellist silmnähtavat kurjust (tapmine jne.) oskab enamus inimesi äea tunda. Karta ja vältida aga tuleb ka sellist kurjust, mis räägib, et kurjust pole olemas (ja et headuse jõude pole olemas) - sellised jõud uinutavad inimese südametunnistuse - et siis hiljem need eksinud hingekesed enda käsutusse saada.

Võite ju öelda, et td on hulluks läinud ja üle mõelnud, aga jälgige neid tegelasi lähemalt,
a) kes üleöö (ilma suurema isikliku panuseta) edukaks saavad või
b) kes pisendavad või eitavad kurjust või headust
ja te näete ikka ja jälle sama mustrit

Või siis: lugege veelkord Goethe Faust'i.

Top