Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 17 Sep 2019 23:47

Ma ka mõelnud, et miks ei nimetata neid parteisid populistideks selle eest, et

- Isamaa tõi meile tasuta kõrghariduse, et saada ühel korral võimule, aga pikas perspektiivis on see kõrghariduse ikka pekki keeranud ja
- Keskerakond tõi meile tasuta ühistranspordi, et saada ühel korral võimule, aga pikas perspektiivis on see transpordi makrosüsteemi pekki keeranud.

Tarbin ise seda tasuta ühistransporti, aga kogu aeg süda väriseb - tunne, et see on millegi muu arvelt ja makrotasandil on asjad viltu.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Sep 2019 22:41

S wrote:Olemasoleva ümberjagamine käibe ja tulumaksuga tundub mulle nullsumma mäng. Väike süsteem - ühest otsast pigistades on mujalt kohe tunda. Kapitalimaksude jaoks on meil kapitali(omanikke) vähevõitu. Kinnisvaramaks lööks aga valusalt eakaid, kuna tuleks siduda maa suurusega (aedlinnade-, väikelinnade- ja maakrundid). Luksusautode kottimine, arvestades sealt laekuvat käibe- ja tööjõumaksu ning kütuseaktsiisi ei tundu nende maksude suurust arvestades ka mõistlik.

Rohkem raha oleks majandusse vaja. Riik peaks oma jõu sinna suunama, et ettevõtjal oleks lihtsam väärtust luua.

Ma ikkagi väidan, et käibemaksu alandamine varamaksude samaaegse tõstmisega toob uue hingamise:

+ rohkem inimesi otsustab iseseisvalt põlve otsas nikerdamise asemel sisse osta profi teenust - tööviljakus suureneb!, raha liigub kiiremini käest-kätte (vt. alljärgnev valem),
+ kinnisvara näitel: eakate tühjalt seisvad toad kolmetoalistes lähevad noorte perede kätte, kes saavad sinna sünnitusmajast omaenda lapsed tuua (eakas kolib 1-toalisesse)
+ autode näitel: eraautode asemel taksondus ehk autopark vahetub kiiremini ja auto sõidab oma ressursi kiiremini tühjaks, saadud kasum lubab sagedamini osta uuema versiooni parema tehnilise lahendusega => selle asemel, et 60% inimestel on 15+ aastat vana auto, mis enamuse ajast seisab (töökoha või kodukoha parklas), on 10%-l inimestel 3 aasta vanune auto, mis sõidutab vajaduse tekkimisel ülejäänut 90% inimesi tööle ja koju (ja ka mujale). Parem tehnika omakorda tõstab tööviljakust. (jah, siinkohal möönan, et tööleminekuks on enamusel vaja autot samal ajal)


vana tuttav valem
MV = PQ

meil on vaja tõsta PQ-d ehk suurendada SKP-d. Seda saame:
= raha juurde pumbates (M) ehk tuleviku arvel laenates või iseseisvust loovutades poliitkorrektselt eurotoetusi lunides
= raha ringlemiskiirust tõstes (V)

Q on toodete-teenuste arv ja P on nende toodete-teenuste hinnatase, siit muidugi oht, et P tõuseb ja Q ei tõuse. P-d aitab all hoida vaba konkurents ehk võimalikult palju üksiküritajaid ehk monopolide vastased seadused ja võimalikult väikeste piirangutega ettevõtlus.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Sep 2019 22:27

S wrote: Haridus ja teadus (koostöös ettevõtjatega). Kriitilised valdkonnad, millest sõltub meie tulevik ja see palju me juba lähemas tulevikus väärtust loome.
/.../
Või millist haridussüsteemi tahame ja vajame? Meie haridusüsteem saab maailmas palju kiita - ehk ei pea taaskord lõhkuma. Võibolla piisab suuremast koostööst ettevõtjatega ja näiteks õpetajate palga kahekordistamisest, et tekiks tõsine konkurents ja saaksime parimad õpetajad. Selles valdkonnas kasvõi laenu abil.

jah, jah, jah!
----

Vahel tundub juba ka mulle, et naistele valimisõiguse andmine oli viga. Lihtsalt sellel põhjusel, et strateegilisteks otsusteks on vaja loogilist, emotsioonidevaba mõtlemist. Naised aga hääletavad emotsioonidega ja nii saame ikka ja alati võimule parteid, kes teevad hulga populaarseid otsuseid, aga valusad teemad lükatakse tulevikku. Kriis on kogu lääne ühiskonnas ja Eestis muidugi ka. Momentumilt väga valus lõpp-sõna:

Kes saab aru, et riigiks nimetatav institutsionaalne raamistik on sügavalt ja süstemaatiliselt pekkis, see saab aru ka sellest, et Eesti mitte kaugemas tulevikus ei hakka võibolla teatud asjaolude juhuslikul ja väga ebatõenäolisel kokkulangemisel kokku kukkuma, vaid on praegusel hetkel juba de facto kokku ära kukkunud, seistes siiski püsti teatud üksikute väliste tugedega.
Andes naiivsele vaatlejale valepositiivse signaali, et kõik on olnud ja saab tulevikus olema hästi.
Ei, ei saa olema hästi. Hoopis vastupidi!
Väga-väga-väga kibedat leiba saame sööma juba üsna lühikese aja pärast!

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Sep 2019 22:21

S wrote:- Mis on meie prioriteetsed majandusvaldkonnad, kus meil maailmas päriselt eelis on? Ja mille osas riik ka need prioriteediks määraks ning (maksu)poliitikaga õla alla paneks. Näiteks piimatööstus, roheturism ja mahetootmine, tarkvaraarendus, robootika ja iduteenused, puidutöötlemine jm.

Ma olen natuke kartma hakkanud selliseid sekkumisi.
- Korruptsioon?
- Ebakompetentsus otsustamisel?
- Ajalises nihkes otsused (käivitamine ja pidurdamine läheb end ülegenereerima või vastandfaasi)
Kipub natuke sinna EAS-i poole ....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by S » 17 Sep 2019 21:42

Konkreetsemalt, ma tahaks, et debatt oleks hoopis olulisematel teemadel, millel oleks ka mingi tõsisem mõju kui lihtsalt igapäevane "äraelamine". Näiteks:

- Mis on meie prioriteetsed majandusvaldkonnad, kus meil maailmas päriselt eelis on? Ja mille osas riik ka need prioriteediks määraks ning (maksu)poliitikaga õla alla paneks. Näiteks piimatööstus, roheturism ja mahetootmine, tarkvaraarendus, robootika ja iduteenused, puidutöötlemine jm.

- Kas riik ikka peaks kõiki suuri taristuinvesteeringuid ise tegema? Või peaks kasutajatel ka mingi osa olema? Minu arvates on ilma kasutajate osaluseta ebareaalne neid suuri tee-, silla- või ka valguskaabliprojekte teha. Eriti just hoolduse osa, millest täna ei räägita. Kui ei püütaks jõuluvana mängida vaid toodaks (tasulised) alternatiivid lauale, oleks arvatavasti paljugi neist juba ära tehtud ja sellega ka majandusele tõuge antud.

- Haridus ja teadus (koostöös ettevõtjatega). Kriitilised valdkonnad, millest sõltub meie tulevik ja see palju me juba lähemas tulevikus väärtust loome.
Miks teadusele 2% aga mitte 1 ega 3? Mis on need probleemid, mida see rahastus lahendab? Ka Hadronite Põrguti on ju kuskil maksumaksjale maha müüdud.
Või millist haridussüsteemi tahame ja vajame? Meie haridusüsteem saab maailmas palju kiita - ehk ei pea taaskord lõhkuma. Võibolla piisab suuremast koostööst ettevõtjatega ja näiteks õpetajate palga kahekordistamisest, et tekiks tõsine konkurents ja saaksime parimad õpetajad. Selles valdkonnas kasvõi laenu abil.

- Regionaalpoliitika ja detsentraliseerimine. St. KOV tulumaksuosa suurendamine, osaliselt keskvalitsuse, osalt Tallinna ja Tartu arvelt. Hetkel toimub kogu Eesti maksuraha siire Tallinna ja Tartusse, mis on kahjulik ja kulukas kogu riigile Momentum LHV foorumis on seda pikemalt lahti kirjutanud.

- Tasuta ühistranspordi, Tallinna TV, Nordica, tuulikute rajamise jmt. tegevuste lõpetamine, millega riik ei peaks tegelema. Tõsi, neil teemadel toimub avalikkuses suht aktiivne arutelu.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by S » 17 Sep 2019 20:15

Ratas algatas Facebookis maksudebati

Kuidagi nadi on lugeda, et probleemiks on justkui "maksukoormuse langemine alla 33%" või "kuidas jaotada loodavat väärtust õiglasemalt.
Kui kõik ju teavad, et papp on jälle otsas ja lähiajal pole muud varianti, kui a) tõsta makse b) teha valusaid kärpeid. Seda sõltumata debattidest ja headest aegadest.

Loodava väärtuse õiglasema jaotamisega on tõesti kehvasti. Kui juba aastaid on palgakasv kiirem kasumite kasvust. Või tööjõukulude kasv kiirem käibekasvust. See "õiglasem jaotus" võib hoopis ootamatus suunas olla. Loomulikult peavad palgad tõusma, siin polegi varianti, kuid ettevõtjad on ka väga suure surve all.

Kas põhiprobleem pole mitte selles, et meie kulud, eriti riigivalitsemise poolel, kasvavad kiiremini kui loodav väärtus? Väärtuse loojate vähenemine veel lisaks.
Kuna (riigi) kulud kasvavad selles osas, kust neid kunagi ei kärbita, kuid kärpeid tehakse sealt, kust neid juba korduvalt tehtud, on kärpevõimalusi vähe.

Olemasoleva ümberjagamine käibe ja tulumaksuga tundub mulle nullsumma mäng. Väike süsteem - ühest otsast pigistades on mujalt kohe tunda. Kapitalimaksude jaoks on meil kapitali(omanikke) vähevõitu. Kinnisvaramaks lööks aga valusalt eakaid, kuna tuleks siduda maa suurusega (aedlinnade-, väikelinnade- ja maakrundid). Luksusautode kottimine, arvestades sealt laekuvat käibe- ja tööjõumaksu ning kütuseaktsiisi ei tundu nende maksude suurust arvestades ka mõistlik.

Rohkem raha oleks majandusse vaja. Riik peaks oma jõu sinna suunama, et ettevõtjal oleks lihtsam väärtust luua. Selleks on omakorda poliitikat vaja. Otsuseid ja investeeringuid, mis oleks tulevikku suunatud. Praegu paistab ilmekamalt, kui kunagi varem, et see lõputu tulekahju kustutamine kärpimise ja ümberjagamise teel, on ennast ammendanud. Minu arvates saaksid uued maksumuudatused olla vaid sellised, mis reaalselt aitaks ettevõtjatel rohkem raha teenida või siis looksid riigivalitsemises täiesti uue kvaliteedi, mitte ei jagaks lihtsalt ümber. Kui tuleb uut raha, on tehniline küsimus, millise maksu kaudu ka riik sellest oma osa saaks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Sep 2019 15:47

Ametnikud ei saa tihti aru, et nad pole Jumalad vaid teenindajad maksumaksja raha eest. See ei kipu paljudele kohale jõudma !

Õiguskantsler: kõrged ametikandjad kulutavad maksumaksja raha tühjaks õhuvõngutamiseks
https://www.postimees.ee/6779856/oiguskantsler-korged-ametikandjad-kulutavad-maksumaksja-raha-tuhjaks-ohuvongutamiseks

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Sep 2019 15:00

Mul ei ole kahjuks FB kontot enam (ja ei taha ka). Aga hr. Ratasele võiks välja pakkuda käibemaksu universaalse vähendamise. Eelised:
1) See oleks ju abiks ka neile, kellel vähe raha.
2) Suurendaks spetsialiseerumist ehk ressursside optimaalset kasutamist - igaüks müüb ja ostab teatud teenust, mis on nüüd odavam
3) Suurendaks raharingluse kiirust, s.t. vähem raha on vaja sama suure majandusliku tegevuse esilekutsumiseks (kaupade vahetus kiirem, raha kiiremini uuesti ringlusse) => firmadel ja eraisikutel vaja vähem laenata
4) Vähendaks maksupettust ehk harjumust riiki petta

Juhul, kui on vaja seepeale makse tõsta, tuleks vaadata omandimaksude suunas - see paneks ressurssid samuti optimaalsemalt tööle (tean-tean, oht on müüa kõik väljamaalaste kätte, aga alustada võiks autodest, see kooskõlastada naaberriikidega, et kaoks huvi registreerida auto mujale)
Peaks üle vaatama ka kohustusliku Haigekassa maksu ehk osa raha jätma inimeste enda kätte. Edaspidi ka kohustuslik haiguskindlustus sarnaselt liikluskindustusele, et tekkiks konkurents ja seisev vesi monopoolses Haigekassa süsteemis saaks liikuma.
Riik peaks loobuma igasuguste MTÜ-de toetamisest, aga sellised annetused neile võiks olla osaliselt maksusoodustusega (s.t. inimene ise valib, kuhu annetab ja riik arvestab seda kuni teatud summa ulatuses kui tulumaksusoodustust annetajale).
Tulumaks diferentseerida asukoha alusel, et toetada tühjenevaid piirkondi. Kõik ei pea elama Harjumaal-Tartus. Sellised riigi sekkumised on muidugi kahe teraga mõõk ehk turumoonutus.
Tulumaksusoodustus/lisatoetus sünnijärgsetele Eesti Vabariigi kodanikele, kui neil on peres 3. laps ja sealt edasi iga lapse pealt - nii emale kui ka isale. See võiks olla samuti asukohapõhiselt diferentseeritud (et täita tühjenevaid piirkondi lastega). Eelduseks on, et vanemad ei ole alkohoolikud-asotsiaalid.
Sünni/Lapsetoetuse suurus panna sõltuma ema vanusest.

vt. Postimees
https://majandus24.postimees.ee/6780159 ... aksudebati

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Sep 2019 15:14

sarnane lugu on õpetajatega
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=87446277

Palgatõusu on oodata kaitseväelastel ja meditsiinitöötajatel, kuid õpetajatele, kelle olukord on üks kriitilisemaid, pingelisest riigieelarvest lisa ei paista.

Kui õpetajate tasu järgmiseks neljaks aastaks külmutatakse, langeb nende palk keskmise palgaga võrreldes samale tasemele kui 2012. aastal, kui oldi sunnitud streikima.
"Siis ei olnud õpetajate järelkasvuga nii katastroofiline olukord.

Kui järgmisel aastal õpetajate osakaal veel väheneb, võib alla käia ka Eesti hariduse hea tase ning selle tulemused ulatuvad aastatesse.


Tekkis ükspäe mõte, et kas vanade eesti meeste kõrgtase ei peitunud mitte poeglaste gümnaasiumites, kus õpetati meheks olemist ja arvestati mehehakatiste, mitte kesksoost 'ideaalõpilaste' eripäradega?

Rohkem poistekoole ja tütarlastekoole, rohkem ka õigusi olla õpetaja igas mõttes, rohkem vabadust lapsevanematel valida koolide vahel!

----
Kui teeks ühe tabeli ja paneks ühele poole tegevusalad, mis ei ole Eestis kriisis ja teisele poole tegevusalad, mis on kriisis - ja siis võrdleks, mis on nende erinevus. :idea: :?: :roll:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Sep 2019 13:15

iga viienda Eesti inimese perearst võib iga hetk pensionile minna.
kogu see artikkel on täis "pomme"
Kui seni lootsid ametnikud ja sotsiaalministrid, et perearstikriisist päästavad moodsad tervisekeskused, siis nüüd tunnistavad ametnikud, et sellest ei pruugi abi olla.

kui pensioniealised perearstid tõepoolest peaksid otsustama väljateenitud puhkusele minna, on sotsiaalministeeriumis valmimas must stsenaarium, mis kohustab haiglaid tegema perearsti tööd /.../ selle lahenduse üle ei rõõmusta ei perearstid ega haiglad, kuid inimesi abita jätta riik ei saa

pea pooled neist lõpetanutest ei soovi perearstina töötada, vaid eelistavad töötamist kas abi- või asendusarstina.

aga sellises kriisis ongi inimesed tahtnud elada - valides ikka ja jälle samu poliitkuid etteotsa

See on muidugi kütus eraarstisüsteemile. Ainult et - kas sotsialistlik Haigekassa suudab kõigile abivajajatele kompenseerida? Perearstid on ju ka sisuliselt eraarstid, mida nad aga ise ei taha olla. Asi algab Haigekassast - siin peaks snitti võtma liikluskindlustuse süsteemist - on juhtumeid, mis on kohustuslikult kindlustatud ja juhtumeid, kus on vaba konkurents ja omavastutus. Üks Haigekassa võib olla "odavam" , aga kindlasti mitte kõige efektiivsem, sest puudub konkurents .........

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=87446477

Mis oleks ikkagi siis, kui riiklik süsteem tagaks vaid esmase erakorralise abi, ülejäänud osas aga jätaks raha ja otsustamise inimeste enda kätte (natuke analoogia pensionisambaga, kas pole?). Ma arvan, et:
- asjatute visiitide arv väheneks, seega vabaneks rohkem ressurssi
- turg paneks paika 'õige' hinna ja sellega varsti tekiks ka pakkumine perearstide poolelt
- riigile jäägu kvaliteedi tagamise pool ehk korduvsusserdajatele mitte litsentsi pikendada

Obama ajal tehti USA-s samm 'kättesaadava arstiabi' suunas, tulemusega ei ole inimesed rahul (vt. ühte minu postitust eelmisest nädalast)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Sep 2019 12:39

Veel üks artikkel Hiinast.

Andres Herkel: Hiina invasioon eestlaste ajutegevusse
https://leht.postimees.ee/6776865/andre ... WnTPR6pcLk

Tsitaat: "Nikolai Baturini elu viimases romaanis «Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse» (2016) on koht, kus Jaluspoiss küsib Suurkhaani käest, mis ta vallutatud Euroopaga peale hakkab. «Kannan kaardile ja vaatan kui Mongooliat,» vastab khaan."

Tsitaat: "Kauge suurriik tungib meie majandusse, haridusse, poliitikasse. Mis on eesmärk? Et pistaksime pea Vesterbacka tunnelisilmusesse ja laseksime end suure taristuinvesteeringuga sõltuvaks teha? Mõistagi – unustaksime dalai-laama ega räägiks enam kunagi Tiibetist?"

Tsitaat: "Sellepärast ei maksa meil imestada, kui Hiina suursaatkonna silmis on Eesti riik ka Postimees, rääkimata Yoko Alenderist, kes juhib riigikogu Tiibeti toetusrühma."

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Sep 2019 12:23

perverteerijad saavad raha ka maksumakjsa käest - neil on senini olnud igal aastal suurenev riigi toetus.
üha raskem on tänapäeval oma lapsi kasvatada - võõrad tõekspidamised suruvad ligi igalt poolt
kui oleks täna 25-aastane mees, siis ma ei teakski, kas tahaksin endale lapsi (sest võibolla ei suudakski neid kasvatada endale liitlaseks)
kellel on säilinud idealistlik plaan paljulapselisest eesti perest, peaks minema maale elama ....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Sep 2019 12:06

Tänapäeva lapsevanem kirjutab:

"tüdrukud, 10- ja 13-aastane, arutasid täna, et kümnesel oleks varsti aeg valida, kas ta on vscogirl, igirl või hoopis soft. aga enne, soovitas 13-aastane, peaksid sa valima, kas sa tahad olla üldse girl või boy." Lapsevanem lisas: "peamiselt avaldub see kogu garderoobi väljavahetamises."

Ja tädi seda kuuldes kilkab: "Oh taevas ütleb selle peale minuvanune inimene! Õppida palju aga eks see olegi elukestev õpe!"

Et siis kes õpetab mis keeles lastele mida ja kelle huvides?

Üks lasteaia inimene kommenteeris: on sellised õppematerjalide paketid, mida pakutakse lasteaedadele koos rahaga. Lasteaiad teadagi vaesed asutused, võtavad kõik vastu. Ma kommenteeriks, et huvitav, et neid perverteerijatel on nii palju raha. Aga perekonna kaitsjatel pole üldse raha.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Sep 2019 11:27

kasvuhoonegaaside eraldumine põllumajanduses
https://twin-cities.umn.edu/news-events ... =hootsuite

arvutimudel aastast 2006, huvitav on jälgida aastaaegade ja ka ööpäeva vaheldumist
https://www.youtube.com/watch?v=x1SgmFa ... e=youtu.be
(tegemist mudeli, mitte mõõtmistega)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Sep 2019 10:43

Vaadake enamus erialasid ikkagit siiski stiilis mingid pehmed ja abstraktsed. Vajaksime pigem uusi õpetajaid :|

GRAAFIKUD | Väide, nagu kipuks noored TalTechis enim "katastroofilist" avalikku haldust õppima, ei pea paika
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/graafikud-vaide-nagu-kipuks-noored-taltechis-enim-katastroofilist-avalikku-haldust-oppima-ei-pea-paika?id=87445039

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Sep 2019 08:14

Ulme, milliseks s.majaks on Saksamaa muutunud. Ma teadsin, et ta liigub selle poole tänu multikultile.

Vaatasin Saksamaa hommikutelevisiooni, sisuliselt nende kõik pargid redutavaid neegreid täis, ühes pargis (Görlitzeri park) luges reporter kokku 200diilerit :?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 15 Sep 2019 22:05

Ettevõtja: see, et TTÜs on popim eriala avalik haldus, on katastroof
https://majandus24.postimees.ee/6778493/ettevotja-see-et-ttus-on-popim-eriala-avalik-haldus-on-katastroof


---

Teine äärmus, meil sisuliselt 10 aasta jooksul enam pole õpetajaid ja nüüd selgub, et ka perearste mitte.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Rr009 » 15 Sep 2019 16:48

h wrote:Kulla-jutu jätkuks. Uued analüüsid:

Adrian Bachmann: geopoliitiliselt on maailmas hetkel toimumas tektooniline nihe – Hiina on selgelt USAd troonilt tõukamas
Neeme Raud
https://www.postimees.ee/6772763/adrian ... t-toukamas

Neeme Raua saade "Siin" on järelkuulatav:
http://media.kuku.ee/neemeraudsiin/neem ... 190907.mp3


Minu teooria järgi alates sellest momendist kui US peab ausalt teenima ja konkureerima lähevad nad täiega agressiivseks. II maailmasõja ajal nad orgunniga vahele ei jäänud ja polnud ka üksi, nüüd on nende diktaat, aga maailma manipuleerimisvõime on ka kordades uuel tasemel.. EU on loodetavasti oma loodud kultuuritasemele vastav, kuigi iseloomutus on meie pesas järjest popim..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 15 Sep 2019 14:55

Kulla-jutu jätkuks. Uued analüüsid:

Adrian Bachmann: geopoliitiliselt on maailmas hetkel toimumas tektooniline nihe – Hiina on selgelt USAd troonilt tõukamas
Neeme Raud
https://www.postimees.ee/6772763/adrian ... t-toukamas

Neeme Raua saade "Siin" on järelkuulatav:
http://media.kuku.ee/neemeraudsiin/neem ... 190907.mp3

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 15 Sep 2019 10:38

Majandushuviline wrote:
spl wrote:Sisuliselt euro muutus WC paberiks, säästmine kõige mõttetum tegevus üldse.
Euroopa Keskpank keeras rahakraanid lahti
https://majandus24.postimees.ee/6776466/euroopa-keskpank-keeras-rahakraanid-lahti

https://objektiiv.ee/miks-euroala-abimeetmetest-tolku-ei-ole/
Eelpool kirjeldatud rahapoliitika võtab vara ära euroala hoiustajatelt ja tootlikest majandusvaldkondadest ning suunab selle ebatõhusatele valitsustele ja mittetootlikesse majandusvaldkondadesse. Viimaseid ikka ja jälle taasfinantseeritakse, mis omakorda põhjustab majanduse zombistumise ja seab üha uusi takistusi tootlikkusele ja tehnoloogilistele muutustele.


See on tõsi, jaotussüsteem on sitt. Väärtusloome arvutustes on koduperenaine vingem kui mingi umbses kabinetis tüüp. See mingi osa protsentuaalne jagamine kodanikele on karjuvalt vajalik. Hullem on aga et sellistes otsustes on räigelt mõjuvõimu toon sees.. Viimasel korral oli vastuhääli poliitikale nii palju, et otsus tehti kergelt tagaselja.
See teatud protsendi jagamine kodanikele seaks rahandussüsteemile väga tugevad raamid. Piisab 10-20% ja te hakkate nägema tegeliku inflatsiooni. Struktuuritud inflatsioon loob vaikse vaesumise valemi, see on praegune disko. Üldnäitajad saad vingemad, kuud väärtuslikumalt end ei tunne. Alatu, aga seda on täna tehtud tegelikult väga professionaalselt ja elujõuliselt. Kodanikud rokivad täiega, natuke närvihaige on aga kukuvad deprekasse mitte ei lähe kaklema..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 15 Sep 2019 09:55

spl wrote:Sisuliselt euro muutus WC paberiks, säästmine kõige mõttetum tegevus üldse.
Euroopa Keskpank keeras rahakraanid lahti
https://majandus24.postimees.ee/6776466/euroopa-keskpank-keeras-rahakraanid-lahti

https://objektiiv.ee/miks-euroala-abimeetmetest-tolku-ei-ole/
Eelpool kirjeldatud rahapoliitika võtab vara ära euroala hoiustajatelt ja tootlikest majandusvaldkondadest ning suunab selle ebatõhusatele valitsustele ja mittetootlikesse majandusvaldkondadesse. Viimaseid ikka ja jälle taasfinantseeritakse, mis omakorda põhjustab majanduse zombistumise ja seab üha uusi takistusi tootlikkusele ja tehnoloogilistele muutustele.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 14 Sep 2019 21:39

td wrote:Ka võlad pärandatakse, nii et ... Spaceghost.


See ikka uskumatu, neid isasid kes laste psüühika ja lapsepõlve .... keeranud on meeletu kogus ja siis sellist tõbrast üleval pidada. Pigem muutuge süsteemile nähtamatuks, raha saab sinult nõuda, kui sa oled ka leitav.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Sep 2019 21:37

Ka võlad pärandatakse, nii et ... Spaceghost.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 14 Sep 2019 21:30

Kuradi õigusriigis me elame ? Ma ei kujuta ette vaimusilmas, mis tunne sellel inimesel reaalselt võib olla, miks peab tema seda saasta üleval pidama. Põhimõtteliselt kui on teada, et selline tegelane kusagil eksisteerib, siis tasub muutuda nähtamatuks. Ei tohi olla aadressi mis rahvastikuregistrist reaalselt klapib. Ei tohi olla sotsiaalmeediat, avalikke e-posti aadresse.

https://naistekas.delfi.ee/elu/probleemlood/lugejakiri-mina-olengi-naide-onnetust-lapsest-kes-tasub-oma-joodikust-rongaisa-hooldekodu-arved-nutan-ja-maksan?id=87437205

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Sep 2019 20:17

Saudi Arabia is shutting down about half of its oil output after apparently coordinated drone strikes hit Saudi production facilities, people familiar with the matter said, in what Yemen’s Houthi rebels described as one of their largest-ever attacks inside the kingdom.

The production shutdown amounts to a loss of about five million barrels a day, the people said, roughly 5% of the world’s daily production of crude oil. The kingdom produces 9.8 million barrels a day.


aga Eesti uudistekanalid patravad seni muudkui rallist ja muust tsirkusest

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Sep 2019 16:09

noh, ma ei tea, kas see on nüüd jälle enesepiinamine, aga järjekordne märk mandumisest ehk teel Idiokraatia suunas.

Laulusonad on siin:
https://genius.com/Saweetie-my-type-lyrics
Laulu video (asukoht: Los Angeles): Göörlpauer, jeee!
https://youtu.be/8-3xIMG6A8A?
Laulu originaalvideo.
https://www.youtube.com/watch?v=x5c2iRHlAHA

----
njah, veel üks samasugune, sõnad:
https://genius.com/City-girls-twerk-lyrics
video:
https://youtu.be/QryoOF5jEbc?

---
samal ajal Eestis
https://elu.ohtuleht.ee/976810/rannamaj ... kasutasime

ma ei mõista saate produtsenti ega eratelekanali toimetust, miks nad lati nii madalale lasevad ja verisulis noorte inimeste elu ära rikuvad ...
iga uus lühisuhe vähendab püsisuhte kestmise šanssi
iga uus üksikema suurendab hingeliselt haigete poiste-tüdrukute kasvamise riski (kellest hiljem saavad kurjategijad või üheööliblikad)
---
kombatakse nö piire, aga lõpuks polegi enam piire, mida kombata, oledki üleni rämpsu sees ..... Uudisväärtus kaob ja kõik algab jälle uuesti otsast peale - uute inimestega.

Lõpuajad. Kas just piibellikud, aga ühe tsivilistsiooni hukk küll koidab koos barbarite vallutuse ja pimeda keskajaga

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Sep 2019 16:04

projekteerija wrote:Soomes on väidetavalt miljon eluaset vales (valeks muutunud) asupaigas. Ja siis vaid kolm hetkel lollikindlat piirkonda.

Rootsis on väidetavalt 1/3 valdadest negatiivse eelarvega ...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Sep 2019 16:00

is4 wrote:
td wrote:Malemäng tundmatu vaimuga :)
https://youtu.be/AQLOj-TylGg?t=396


Lahe. Sellisega oleks hea sõbraga teisest linnast mänge teha. Tea kas mälu funktsiooni ka on ( et pooleli jäänud mängu salvestab ära ja pärast sätib uuesti paika seisu)?

allalaaditav mobiiliäpp salvestab viimased mängud, ühendus mobiiliga üle bluetoothi
video kirjelduses on link tootjaveebile ja ka Amazoni poele, kus osta saab

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 14 Sep 2019 15:40

Soomes on väidetavalt miljon eluaset vales (valeks muutunud) asupaigas. Ja siis vaid kolm hetkel lollikindlat piirkonda.
arusaamatu on, et miks ei tegeleta ja ei lahata teoreetiliseltki selle muutmist. Ja ainuõigeks peetakse nendes supertõmbekeskustes elamuehituse suurendamist.
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000006238067.html

ja veits kullast kinnisvaras. Kullast WC pott läks rändama. Kuld (raha) ei haise.... :D
https://yle.fi/uutiset/3-10971453

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by is4 » 14 Sep 2019 14:34

td wrote:Malemäng tundmatu vaimuga :)
https://youtu.be/AQLOj-TylGg?t=396


Lahe. Sellisega oleks hea sõbraga teisest linnast mänge teha. Tea kas mälu funktsiooni ka on ( et pooleli jäänud mängu salvestab ära ja pärast sätib uuesti paika seisu)?

Top

cron