Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Nov 2020 19:46

hh wrote:Hea kuulamine. 1930ndatel elanu mäletab rohujuure tasandil, kuidas oli, kui diktaator võttis võimu Austrias.
Kuidas oli elada sotsialistlikus Austrias.

Ta hoiatab, et praegune poliitika USA-s kisub sinnapoole. 35 minutit kuulamist, väga selge jutt.

https://jewtube.tv/israel-conflict/watc ... HtYkkyXhoM


Ameerika prohvet võrdleb 1933. aasta Saksamaad ja 2020. aasta USA-d.
Mis juhtub ühel vabal maal, kui võimule tulevad sotsialistid. 15 min. video.

https://www.youtube.com/watch?v=y8Ikk2ekdKs

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Nov 2020 18:31

Kuidas kehtestada elutervelt oma piire.

https://www.youtube.com/watch?v=Bkr5HfzzVi4

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Nov 2020 16:33

Täna Must reede, tegin just viimase ostud Inglismaalt, peale Brexitit esiteks kaubad liiguvad ülimalt aeglaselt ja tollimaksud ka. Hiinaga ka nüüd uuest aastast kõik kaubad käibemaksuga (+ ka toll ?). Naine naerab, mul tuba karpe täis, et varsti ei mahu ma ise ära. Mina kutsun oma töötuba laoks, kui mul mõte tuleb ... siis lihtsalt sukeldun lattu.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 27 Nov 2020 16:08

projekteerija wrote:/.../BTC võib sobida ka vastupidiseks raha vooglemiseks. /.../ a`la DB uudisettepanek kodus töötajaid eraldi maksustada selle eest, et kontoris ei käi ja infrat ja seotud teenuseid ei kasuta...

no sisuliselt samasuunaline, lihtsalt töötaja on koduriigis. Aga point on sama küll.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Nov 2020 15:21

hh wrote:Millist arhitektuuri planeeritakse Stockmanni kõrvale:

https://www.err.ee/1171561/stockmanni-r ... a-arihoone

Tüüpiline, see ei suhestu ümbritseva kontekstiga, vaid taotleb ise kontekst-olemist ja soololaulu keset varasemaid hooneid.
Vastupidine loogika sellele, mida on heaks tooniks peetud lähiajal.


Ma ei mõista, kas kolearhitektuur on nüüdse digitaalse arhitektuuri võimekus. Mina näiteks ei oska mainida ühtegi arhitektuuriliselt ilusat (ja läbimõeldud) hoonet,
mis ehitatud viimase 3 aasta jooksul (soovitused teretulnud).
Tore vähemalt näha selle maja puhul, et autorid legodega mänginud kõvasti. Selle maja hüüdnimeks saab: "haamer-pea" / hammerkopf / hammerhead. Viimane on muidugi hailiik.

Kas nüüd ongi teema see, et arendajad ei taha ilusaid maju ehitada, see ju maksab või arhitektid ei suuda enam ilusaid maju teha. Digitaalne müra igasuguse loomevõimekuse ära kaotanud...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Nov 2020 15:19

Kui rumalaks veel maailm saab muutuda, siduda kõik seadmed ühe teenusepakkujaga :D Üks korralik DDoS ja siis poole riigil tehnikavidinad tulevikus ei tööta.

https://eminetra.com.au/people-cant-vacuum-or-use-their-doorbell-because-amazons-cloud-servers-are-down/74505/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 27 Nov 2020 13:59

pop wrote:
pop wrote:/.../asja sisuline point (st keskpanga tegevusse sekkumisel) muutub alates hetkest kui BTC-s (vm) hakkab olema võimalik palkasid maksta

Üks oluline nüanss jäi mõttelõngast kahjuks välja mis võib pratktikas olulisel määral BTC-le rakendust tekitada, ja sellesama palga kontekstis (kui kedagi huvitab). Ja see puudutab välismaal töötajate raha saatmist koju.

Siin oleks loogika sarnane TransferWise -le, st üks kallis vahelüli (MoneyGram, Western Union jne) jääb vahelt ära, st. arengumaade odavtööline saaks läänes oma töökohariigis teha fiat->BTC, ja kodukohariigi sugulased saavad teha BTC->fiat, et endale süüa osta.
(mõlemat otsa teeb praktikas ilmselt vastav vahendaja).

Seega - kui oleks võimalik hinnata remittance-sektori mahtu tervikuna, ja vastavat "money velocity" suurust, siis saaks kätte ka vastava BTC nö "kaubakatte" (mis remittance-sektorit puudutab). Igatahes Moldovas, Nepaalis, ja ka Ukrainas oli remittance osas GDP-st igal pool kahekohaline % (Nepaalis vist kõrgeim).

Seega - mida suuren saab olema üldine entroopia ja majanduspõgenike osakaal - seda suuremaks võib eeldada ka BTC kurssi fiat-sse (st isegi fiat-i inflatsiooni sisse arvestamata).


BTC võib sobida ka vastupidiseks raha vooglemiseks. Igasuguste kaugtööde ja teenuste hulk üha kiiremas tempos kasvab. Aga mõnda riiki ja piirkonda (kus ollakse kümnetes kordades odavamalt valmis selliseid nüridamaid töid tegema) ju ülekannete tegemine võib olla keerukas. Ja kindlasti tahetakse seda mõlemal pool ka maksustada jne. a`la DB uudisettepanek kodus töötajaid eraldi maksustada selle eest, et kontoris ei käi ja infrat ja seotud teenuseid ei kasuta...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Nov 2020 13:55

hh wrote:M.H. presidendiks :)

25.11.2020, 13:19
Martin Helme tõmbas 5G-le pidurit (164)
Aivar Pau
https://forte.delfi.ee/news/digi/martin ... 11&fbclid=


Ennäe.

Eesti mõjukad 2020
https://epl.delfi.ee/z/mojukad2020/?fbc ... JmMO7hNyRQ

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 27 Nov 2020 13:40

spl wrote:See tegelikkuses rumalus, mida kõrgem sagedus, seda väiksem kudede läbistamise võime./.../


spl -vt nt seda
http://eprints.uthm.edu.my/265/1/nurulhuda_ismail.pdf
(punkt 6, järeldused, viimasel leheküljel)

mingi rakutuumade (või membraanide ?) resonantsiteema tekkis vist ka kui 5G-sse (mikrolaine) sagedusse siseneda.

Seda õhuhapniku aatomite "mittehingatavuse" mõju (mingi "5G-ioniseerimise" tõttu) pole olnud aega lõpuni uurida.

Ma ise arvan et 5G puhul on väga suur "follow-the-money" mõju ka selle turvalisuse uuringutele.

Ja ma ise ei ole aru saanud konkreetsetest rakendusvajadusest, hästi maalähedaselt väljendatuna (st kus EI SAA kasutada nt fiibrit).
Pankade maksesüsteemid ja pangatuum ise (mis ülekandeid 24/7 vaid jahvatabki sisuliselt) ei hakka ju omavahel 5G-s suhtlema.

Kus tekivad need massilised 8K video vaatamise "business-case 'd", kui moblaekraan on max 6 tolli ??

Ma ise olen kohanud seni vaid üht sisulist 5G/mikrolaine "business case-i" - (sain juhuslikult teada ühe HFT traderi deputy-CFO ga rääkides lennujaamas) - nimelt varem oli eelis panna oma orderite purk börsi keskserverile võimalikult lähedale (sai millisekundeid ajavõitu, st nägid reaalelu orderite "filmi" ajalise eelisnihkega teiste ees) - see eelis väidetavalt kadus kui sai võimalikuks mikrolaineantennide kaudu oma orderid otse New Jersey -s (keskpurgi asukoht) asuvasse antenni saata, siis need ajalised eelised (st valguse levimise ajakulu erinevus mõne kilomeetri kohta) sisuliselt kaotasid >selle< (konkreetse) HFT eelise (ja praegu rõhutakse rohkem algoritmi "tarkusele".)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Nov 2020 13:11

Millist arhitektuuri planeeritakse Stockmanni kõrvale:

https://www.err.ee/1171561/stockmanni-r ... a-arihoone

Tüüpiline, see ei suhestu ümbritseva kontekstiga, vaid taotleb ise kontekst-olemist ja soololaulu keset varasemaid hooneid.
Vastupidine loogika sellele, mida on heaks tooniks peetud lähiajal.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 27 Nov 2020 13:09

spl wrote:
kui Rai-vo Ae--g avalikult sisuliselt ütleb, et varastamine ongi normaalne. Näedsa Lõuna-Euroopas tehakse ju seda ja kuidas Re-ps lükati kohe teiste pukki teistes valdkondades võtab mind sõnatuks. Tädi tegeles sisuliselt riigivara kuritarvitamisega ehk puhas korruptsioon ja sisuliselt selle eest saab ka imelised puhkuserahad. Kohe soojad kohad nõukogudes. Eestis toimuv on täielikult slaavi mentaliteet. Varastamine ongi normaalne... Aga nõuame maksumaksjalt, et tema jumala eest ei varastaks. Paneme maksuameti parklastes autosid passime jne.

Järjekindlad ja ülbed on meie poliitikud ja nende armust kohta sooh´jendavad sõltuvametnikud....Reps näitas, et ta täiesti õppimisvõimetu. lendas sisuliselt ju tööajast puhkamise ning selleks töövahendite kasutamise eest (või siis ametlikult on see põhjus...juhul kui midagi veel karmimat ajakirjandusest kaela polnud langemas...). Tundub, et see ongi mingi maksumaksjate lüpsmise strateegia. :shock: Pärast veel avastatakse, et kõrgepalgalised-ülemakstud nõunikud ja tippametnikud mingi % õigeteks annetusteks kulutavad?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Nov 2020 12:30

See tegelikkuses rumalus, mida kõrgem sagedus, seda väiksem kudede läbistamise võime. Ehk mida rohkem valguse sageduse poole -> seda rohkem signaal käitub nagu valgus.
Miks satelliidiantennid peavad olema otsenähtavusega ? Miks politseiradar ei võta läbi lumesaju ?

Ehk tavaline mobiili tugijaam kordades "ohtlikum". Sisuliselt 5G vajalik tuleviku jaoks, isesõitvad autod, kaugjuhitavad raskeseadmed jne.
Kui seda ei tule, siis saame kivikirvega edasi uhkustada.

---

to teretere,

kui Rai-vo Ae--g avalikult sisuliselt ütleb, et varastamine ongi normaalne. Näedsa Lõuna-Euroopas tehakse ju seda ja kuidas Re-ps lükati kohe teiste pukki teistes valdkondades võtab mind sõnatuks. Tädi tegeles sisuliselt riigivara kuritarvitamisega ehk puhas korruptsioon ja sisuliselt selle eest saab ka imelised puhkuserahad. Kohe soojad kohad nõukogudes. Eestis toimuv on täielikult slaavi mentaliteet. Varastamine ongi normaalne... Aga nõuame maksumaksjalt, et tema jumala eest ei varastaks. Paneme maksuameti parklastes autosid passime jne.

Kui Reform tahad ennast tõsiseltvõetavaks muuta, võtku eneseimetlemise peegel seinalt ära ja vahetagu Kal-las, mõne võimekama juhi vastu. Sellise kaagutamisega kaugele ei sõua...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Nov 2020 12:01

M.H. presidendiks :)

25.11.2020, 13:19
Martin Helme tõmbas 5G-le pidurit (164)
Aivar Pau
https://forte.delfi.ee/news/digi/martin ... 11&fbclid=

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 27 Nov 2020 10:13

Ehk öelda, et meil Põhja - Euroopa stiilis valitsemine ja tegutsemine on teatraalne liialdus. Suhtlemis ja juhtimismetoodikad on siiani ENSV stiilis.


Herr spl,tabasid naela pead.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Nov 2020 09:51

to projekteerija,

minu teada kõik vaktsiinid sihivad antud viiruse puhul ogavalku. Osad tekitavad seda organismi, et seda hävitada, osad kinnituvad ogavalgu külge jne.
Arvan, et see ogavalk võetigi aluseks selletõttu, seal on kõige vähem mutatsioone. Ja seda kasutab viirus levimiseks.

---

Mis tsirkus siin EV's käib, vähe sellest RMK pool Eestimaad lagedaks raiunud. Ida-Virumaal metsad teid täis rajanud, et parem oleks metsa lõigata. Oi venelased tänavad teid, ideaalsed varjatud liikumisteed. Imelik, et kaitseministeerium selles probleemi ei näe.

Nüüd salatatakse asju, mida seadusega ei tohi.

https://leht.postimees.ee/7119588/rmk-jatkab-raieohus-olevate-kogukonnametsade-salastamist

Sellist jama aetakse suust välja:

Miks varjab RMK seadust rikkudes endiselt nende puhke- ja kaitsemetsade asukohta, mida on lähiaastail kavas maha võtta? Varjamise motiivile viitas uus keskkonnaminister Rain Epler intervjuus Postimehele: see annaks metsakaitsjatele «orienteerumiskaardi» – kuhu kohale sõita, et kohalikku rahvast RMKga vaidlemisel toetada.

Ehk öelda, et meil Põhja - Euroopa stiilis valitsemine ja tegutsemine on teatraalne liialdus. Suhtlemis ja juhtimismetoodikad on siiani ENSV stiilis.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 26 Nov 2020 22:41

spl wrote:Leedu naaritsafarmist leiti koroonaviirus... :|

---

Väga huvitav, varem räägiti, et antikehad 4 kuud

https://www.err.ee/1167535/koroona-labipodenutel-on-antikehad-pool-aastat

Aga COV vaktsiinist arvatavasti saab "tavaline" gripivaktsiin, mida tuleb igal aastal korrata.

Seoses sellega, et kevadel möllanud tüved on kadunud (TÜ uuringu uudis) tekkis küsimus, kas üldse on võimalik vaktsiini luua? Või siis vaktsiin jääb enamasti kuid hiljaks või on vale...või tuleb mingisuguse kaitsetõenäolisuse saamiseks
kõik/või enamus naha alla torkida/manustada :?:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Nov 2020 21:23

Leedu naaritsafarmist leiti koroonaviirus... :|

---

Väga huvitav, varem räägiti, et antikehad 4 kuud

https://www.err.ee/1167535/koroona-labipodenutel-on-antikehad-pool-aastat

Aga COV vaktsiinist arvatavasti saab "tavaline" gripivaktsiin, mida tuleb igal aastal korrata.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 26 Nov 2020 20:08

törts erialast huumorit,
Kui windows (see 3.11) välja tuli siis nimetati selle visuaali WYSIWYG-kasutajaliideseks (what-you-see-is-what-you-get)
Audiitorite poolt loodav visuaal finantsaruande bilansile on WYPIWYG (what-you-pay- ....)

Naljakas milleni võib kapitaliseerida/sisse cashida usaldust kui sellist (ärge saage valesti aru - kui teid pimesi usaldatakse siis see ON vara, st asset, millel on konkreetne hinnalipik küljes).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Nov 2020 18:37

Ulme, kuidas parteisõduritele töökohti kohe leitakse... Varastad, ei varasta, soe koht ikka ootamas.

https://www.err.ee/1166203/reps-kinnitati-euroopa-liidu-asjade-komisjoni-liikmeks

---

See mõneti selgitaks kv hindu, sest kohalik elanik suudab minimaalselt osta selliselt hinnatasemelt, mis hetkel on. Kui ei taha uskuda, et tagasipöördujate hulk nii suur.

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/eesti-kinnisvaraturule-saabusid-koroonakriisi-eest-pogenejad?id=91789113

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 26 Nov 2020 17:18

pop wrote:Ma pean tunnistama et üks asi mis arenenud ühiskonda (Jaapan, Soome) eristab sellistes olukordades mitte-ńii-arenenud ühiskonnast (Eesti, aga ka USA, Ukraina) ongi inimeste (kodanike) enesedistsipliin, aga ka valitsuse poolne vastutustundlik juhiste andmine ja kõikide vastavate otsuste (st nende põhjuste ja kaalutluste) läbiopaistvus. See viimane on küll ainult täieliku ideaalpildi osa, ja ka nt Jaapani viisakuse/vabanduste fassaadi taha jääb see pigem peitu.

Aga Eestis näeb üldse vaid mingit isehakanud kolka-messiast lennurajal maskilaadungit tervitamas (kes, erinevalt nt JR-st, on erasektoris ümmargune null), ja alles hiljem mingit arvamuste ja analüüside kaootilist segu, ja ka need on mida ametlikumad, seda ümmargusemad.
=========================

Üks kolleeg ütles et on tõeline anne ja julgus öelda "ma ei tea" - selle asemel hakatakse (eriti nt minu erialal :twisted: ) mingit totaalset ümmargust jama ajama. Siis ei jää muud üle kui "minna detaili" või paluda tuua näiteid (oma) praktikast :twisted: :twisted: (kuivõrd näiteid internetist on reeglina ka klient lugenud ja nendega "ei lenda").

Sama peaks olema poliitikutega - ütleks otse et "me tõesti ei tea, lähtume (pimesi) WHO ametlikest soovitustest, teeme neist meedias regulaarselt copy/paste jms. Ja arvataks ainult selle kohta mille osas on mingi piisav kindlus mis seda arvamust kinnitaks või toetaks.


"Arvamine" vaid pildil püsimiseks on minu arvates sabotaazh (ka teadlaste poolt).


Herr pop,kuidas suhelda (teaduslikule)faktile toetudes,kui valdav enamus ei saa aru mida (teaduslik)fakt endast kujutab. :)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Nov 2020 16:30

Minult tuttav küsis juba konto nr kuhu 5 euri kanda, vedasime kihla, ütlesin, et detsembris keeratakse riik kinni. Selleks ei pea selgelt-tagant-nägija olema vaid loomulik deduktsioon ja jälgides inimeste mõneti loomalikku ja ükskõikset käitumist. Aga ütlesin ootame ja vaatame veel...

Siiani ühe suurpoest unustamatu pilt, kuidas inimesed trügisid ilma maskideta kassades ja lettide vahel. Mind vaadati kui pidalitõbist, kui käisin samas poes mask ees.

---

Küsiti ka, et kas ma tean, mis Aafrikas ntx toimub. Ütlesin ausalt pole vähimat aimugi, aga usun, kuna lennuliiklus kadus, siis meie ei vii seda viirust sinna juurde.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 26 Nov 2020 15:15

Ma pean tunnistama et üks asi mis arenenud ühiskonda (Jaapan, Soome) eristab sellistes olukordades mitte-ńii-arenenud ühiskonnast (Eesti, aga ka USA, Ukraina) ongi inimeste (kodanike) enesedistsipliin, aga ka valitsuse poolne vastutustundlik juhiste andmine ja kõikide vastavate otsuste (st nende põhjuste ja kaalutluste) läbiopaistvus. See viimane on küll ainult täieliku ideaalpildi osa, ja ka nt Jaapani viisakuse/vabanduste fassaadi taha jääb see pigem peitu.

Aga Eestis näeb üldse vaid mingit isehakanud kolka-messiast lennurajal maskilaadungit tervitamas (kes, erinevalt nt JR-st, on erasektoris ümmargune null), ja alles hiljem mingit arvamuste ja analüüside kaootilist segu, ja ka need on mida ametlikumad, seda ümmargusemad.
=========================

Üks kolleeg ütles et on tõeline anne ja julgus öelda "ma ei tea" - selle asemel hakatakse (eriti nt minu erialal :twisted: ) mingit totaalset ümmargust jama ajama. Siis ei jää muud üle kui "minna detaili" või paluda tuua näiteid (oma) praktikast :twisted: :twisted: (kuivõrd näiteid internetist on reeglina ka klient lugenud ja nendega "ei lenda").

Sama peaks olema poliitikutega - ütleks otse et "me tõesti ei tea, lähtume (pimesi) WHO ametlikest soovitustest, teeme neist meedias regulaarselt copy/paste jms. Ja arvataks ainult selle kohta mille osas on mingi piisav kindlus mis seda arvamust kinnitaks või toetaks.

"Arvamine" vaid pildil püsimiseks on minu arvates sabotaazh (ka teadlaste poolt).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Nov 2020 14:44

Igal pool käis lihtsalt selline pidu, jutt käib kaubanduskeskustest, see mis toimus ja siiani toimub täiesti napakas värk. Ka toidukohtades taastus osaliselt elu.

St inimesed kaotasid igasuguse kriitilise mõtlemise, vahel imestangi, et kas eestlast peab siiani vaid käskudega juhtida. Saan aru, et kopp ees, aga tänu sellele inimeste "rändekihule" vajadusele shoppahoolikutele jne nüüd olema suuremas s-tas kui kevadel. Kas see oli seda väärt ?

See maskide kohustuslikuks muutmine on lihtsalt: valitsutse ja Terviseameti poolt töö imiteerimine, sest kõik muu magati nii kõvasti maha. Maskist kasu, aga nüüd juba liiga hilja selleks.

Enne jõule tuleb eriolukord, see pole küsimuski enam.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 26 Nov 2020 14:33

spl wrote:Jõuludeks meil eriolukord tagasi, see pole enam isegi küsimus. Koroonasõda on hetkel kaotatud, seda suht kaootilise juhtimise ja piirangute tõttu.
https://www.err.ee/1164349/uus-rekord-oopaevaga-lisandus-415-positiivset-koroonatesti-suri-kaks-inimest

Ma ise jään seisukohale et üha rohkematel on Covidist üha rohkem savi, ja mure järgmise kõhutäie (või liisingu/laenu tagasimakse) pärast järjest suurem.
(kevade tänavapilti praegusega ei võrdle, numbrid on aga praeguseks isegi hullemad).
===================
turismisektoril oli 6 kuud et oma "kahurid atradeks taguda", kes seda ei teinud, siis ... sry, sh-t happens (või tough banana vms)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Nov 2020 10:11

Jõuludeks meil eriolukord tagasi, see pole enam isegi küsimus. Koroonasõda on hetkel kaotatud, seda suht kaootilise juhtimise ja piirangute tõttu.

https://www.err.ee/1164349/uus-rekord-oopaevaga-lisandus-415-positiivset-koroonatesti-suri-kaks-inimest

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 26 Nov 2020 01:20

Leinatakse Maradonat.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 26 Nov 2020 01:09

Imekombel täiesti lugemisele avatud artikkel.

After Admitting Mistake, AstraZeneca Faces Difficult Questions About Its Vaccine
https://www.nytimes.com/2020/11/25/busi ... y5i0n2R_OU

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Nov 2020 21:56

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Nov 2020 20:21

Ma pigem mõtlen, see äkkpidurdus nii karm, et kuidas see lennutamise seade ellu jääb ...

---

Olen natuke suhelnud tarkade inimestega, töötuid meil meeletu kodus. Avalik statistika näitab vaid jäämäepealset osa.
Antud inimene ütles, hetkel "tööandjatel" jälle pidu, sest inimesed selle COV tõttu meeleheitele viidud võetakse vastu väga väikese palgaga töökohti. Aga ta ka ütles, et nagu COVist saadakse kasvõi juba osaliselt võitu, tuleb meeletu palgaralli ja töötajaid pole enam võtta, sest palgasoovid peale seda katkuperioodi lendavad kosmosesse.
Ka ütles, et mõistab hotelle ja laevandust, aga võib juhtuda nad enam ei leia omale üldse personali, kui katk läbi.

---

Vaktsiinide teemal, selgub et Moderna pidi "kõige" parem hetkel olema. Nii efektiivsuselt, kui vaktsiini transportimise mõttes. Pfizer teine...
Aga AstraZeneca pidi mingi segadus olema, kuidagi testide teemal hämatakse ja ka neid raskeid juhtumeid siiani varjatakse isegi hindamiskomisjoni ees. Kes otsustab, kas seda vaktsiini tohib müüki lasta või mitte. Ometi see vaktsiinikandidaat oli kõigist algul ees.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 25 Nov 2020 20:11


See ei ole kosmoseteadus arvutada lingu kesktõmbekiirendus, ja terase tõmbekatkevus (või süsinikfiibri, või ämblikuniidi või kevlari niidi).

Eeldades et lingu pikkus on nt 10m, siis 5000 mph joonkiiruseks peab see asi pöörlema ca 2100 rpm, ja eeldades et 200 kg payloadi jaoks oleks minimaalne asja kogukaal nt 600 kg, siis selle lingu kesktõmbe jõud on ei rohkem ega vähem kui
30 miljonit kilo = 30 tuhat tonni
(ja 5m lingu ehk 4300 rpm korral 60 tuhat tonni, ja 50 meetrise (sellise ehitamine on nohu !) lingu korral (= 427 rpm) 6 tuhat tonni)

võrdluseks - Cartepillar 797 koos koormaga kaalub ca 600 tonni, raudteetsistern koos sisuga ca 60 tonni jne.

Top

cron