Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 20 Oct 2020 03:28

PCR kohta. Enamasti räägitakse sensitiivsusest, aga praktiliselt mitte kunagi spetsiifilisusest. Seega, mul ei õnnestunud graafikut konstrueerida. Üsna asjalik on matemaatilise koha pealt BMJ, aga ka tema ei avalda testi spetsiifilisust:
https://www.bmj.com/content/369/bmj.m1808

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 20 Oct 2020 03:00

Siin on kolme eelneva testi diagnostilise tugevuse võrdlus (ilma usalduspiirideta). Vaadake, kus kohal on testijärgne tõenäosus positiivse ja negatiivse testitulemuse puhul, kui testieelne tõenäosus on näiteks 0,1 või 0,5
Attachments
CLIA.png
CLIA.png (38.75 KiB) Viewed 6 times
ELISA.png
ELISA.png (40.82 KiB) Viewed 6 times
LFIA.png
LFIA.png (41.45 KiB) Viewed 6 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Oct 2020 23:35

pop wrote:Nohh .... see ütleb nagu kõik (tänud ka hea slaidi eest). LFIA (ja ka teiste osas) osas jääb selgusetuks millest tekib see 3% valepositiivseid. Ilmselt vist PCR "mutatsioonid" vms.


Need artiklis kirjeldet testid otsivad kehavedelikest antikehi, mis on tekkinud läbi põetud COVID-19 viirusinfektsiooni peale. Jah, küsimus jääb, et mille alusel leitakse, et see inimene on varem põdenud või mitte (kui kuldstandardiks ehk otsuse aluseks oli see kurikuulus PCR, siis mnjah ...)
LFIA ja ELISA puhul on kriteeriumiks värvi muutus, CLIA puhul fluoretsentsi tekkimine. See on see "mitu puud on mets" küsimus - ükskõik, kuhu tõmmata piir (kus teatud intensiivsusega värvimuutus vms. tähendab positiivset testitulemust), jääb ikka osadel juhtudel õige vastus teisele poole piiri (müra, kõrvalekalded tavapärasest, eelnev valediagnoos jne.)
Joonise peal häirib mind ka Confidence Interval (see horisontaalne kriipsuke, mis tähistab juhuslikku viga valepositiivsete-valenegatiivsete osakaalu leidmisel). See on mõne testi puhul väga lai (s.t. keskmine väärtus on küll tugevalt õigete poole, aga selle usalduspiirid hajuvad)

(lähen nüüd tabelarvutusi tegema ...)
----
Likelihood ratio
ELISA puhul LR+: 42 ja LR-: 0,16 ja 1/LR- on ca 6
LFIA puhul LR+: 22 ja LR-: 0,35 ja 1/LR- on ca 2,9
CLIA puhul LR+: 49 ja LR-: 0,02 ja 1/LR- on ca 49

mida kaugemal on meetodi LR+ või 1/LR- number ühest, seda tugevamalt lükkab saadud testitulemus tõenäosust (põdenud vs mittepõdenud) ühele kindlale poole: LR+ puhul positiivne testitulemus kinnitab diagnoosi, LR- puhul negatiivne testitulemus välistab diagnoosi

seega artiklis esitatud valepositiivsete-valenegatiivsete osakaalude keskmiste väärtuste alusel ELISA ja CLIA positiivsed testitulemused lükkavad jõudsalt läbipõdemise kinnitamise suunas (aga CLIA on siiski ebatäpne, sest usalduspiirid hajuvad); CLIA negatiivne testitulemus lükkab jõudsalt läbipõdemise välistamise suunas (aga ka siin siiski usalduspiirid tugevalt hajuvad). LR+ üle kümne on juba päris hea test, aga kui testieelne diagnoosi tõenäosus on väga väike (nt. alla 10%), ei suuda sellise testi positiivne vastus testijärgset tõenäosust siiski palju nihutada.

----
Antud artiklis justkui uuriti ülevaateid, mis käsitlevad inimese enda organismis tekkinud antikehi. Immunoloogiline meetod sobib aga ka mingi muu aine/valgu avastamiseks - sellisel juhul näiteks võetakse viiruses endas sisalduv aine (nt. ogavalk), millele biotec ettevõtte "vabrikus" toodetakse vastavalt märgistatud antikeha, mida saab kasutada ELISA, LFIA või CLIA testis. Sel juhul siis määratakse viiruse enda koostisainet, mitte organismis tekkinud antikehi. Samal põhimõttel saab toota vabrikus antikehi ka muu keerulise kujuga keemilise aine jaoks, et teda siis selliselt määrata-sedastada, meetod on väga tundlik.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Oct 2020 23:11

td wrote:/.../mis puutub põdemisjärgsetesse antikehadesse, siis üks juulikuine artikkel oli jäänud mul kahe silma vahele, kolm erinevat tüüpi meetodit määramiseks, nende täpsus on ka väga erinev
https://www.bmj.com/content/bmj/370/bmj ... medium.jpg
/.../
Tõenäoliselt on portatiivses testis ikkagi kasutatud seda vähem täpsemat meetodit./..../


Nohh .... see ütleb nagu kõik (tänud ka hea slaidi eest). LFIA (ja ka teiste osas) osas jääb selgusetuks millest tekib see 3% valepositiivseid. Ilmselt vist PCR "mutatsioonid" vms.

Aga ma arvan et need küsimused mis eelmises postituses saavad kusagil inglisekeelses "meinstriim-alternatiivmeedias" ka kellegi poolt esitatud ja vastatud. LFIA wiki kirjeldab detailselt selle mehaanikat, aga mitte nii detailselt reaktiivi tomepõhimõtet, st kui suur peab see "test-DNA" jupp olema et vastav "reaktiiv" annaks vastuse/värvi et tegemist on just selle DNA-ga (või RNA-ga) mida otsitakse. Ensüümidega (st ELISA) on vist asi lollikindlam (ma saan aru et ensüüm reageerib vist molekulile ainult tema terviklikkuses).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Oct 2020 21:57

ma ei tea ega viitsi otsida üksikasju, aga küllap on lisaks ka selliseid juhtumeid, kus RNA on küll alles, aga viirust kui sellist enam sama hästi kui pole (s.t. PCR test töötab hästi, aga elujõulist viirust pole - eeskätt organismiväliste viiruste "avastamise" korral)

mis puutub põdemisjärgsetesse antikehadesse, siis üks juulikuine artikkel oli jäänud mul kahe silma vahele, kolm erinevat tüüpi meetodit määramiseks, nende täpsus on ka väga erinev
https://www.bmj.com/content/bmj/370/bmj ... medium.jpg

Rootsis müüakse apteegis soovijatele antikehade testi (et teada saada, kas oled juba põdenud), aga ma ei ole uurinud, mis meetodil see põhineb, hind ca 37 EUR. Jällegi - kui läbipõdenute arv on populatsioonis väike, on oodata palju valepositiivseid.
Tõenäoliselt on portatiivses testis ikkagi kasutatud seda vähem täpsemat meetodit.

----
Homme hakkab meil ka lörtsi sadama, tegin viimaseid mullatöid aias (8 kuupmeetrit mulda laiali kärutada). Peale rasket pingutamist jäid lihased peale sööki nii kangeks, et vaevu jõudsin end jalgu järele lohistades voodisse vedada ja siis end vaevu voodis keerata (meenus kunagime reklaam: "veereta ta tuppa" - kus pereisa oli endale liiga teinud ja soovitati määrida teatud põletikuvastase salviga). Otsustasin proovida sisse võtta köögist veidike meresoola (mitte ainult NaCl) - ja oh imet, praktiliselt 5 minuti jooksul kangus oluliselt vähenes!!!! Ilmselt oli miski soolade (Na? K? Ca?) puudus, mida tavaline toit ei suutnud kompenseerida. Sellist kangust on olnud väga tihti peale rasket füüsilist tööd, hommikuks on lahenenud, aga nüüd ehk leidsin kiirema abinõu selle vastu ....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Oct 2020 21:07

h wrote:Elutervet skeptilist käsitlust praeguse olukorra kohta saksa juristilt. Tubli sakslane, julgeb esitada küsimusi.
https://www.youtube.com/watch?v=yUXrtsj ... ture=share


Ja seal on lõik mis esitab suht samad küsimused mis endalgi tekivad, eriti esimene (st PCR testide usaldusväärsus). Ja sellest täiesti ametlikust allikast pärit viidatud WHO koroona "etalonide" kasutusest (mis ka who enda saidil olemas) ei saa ka aru - miks keegi ei debungi seda WHO etaloni mis inimese enda genoomis olemas on.
Ja kui tippadvokaadil samad küsimused tekivad siis võib usaldada seda rohkem ka iseenda vaistu, tegemaks piisavalt adekvaatseid järeldusi kui miski "prääksub, kõnnib, ja näeb välja" piisavalt sarnane sellega mis endalgi mõttes mõlgub (st et kriisi "ei saa lasta raisku minna" - kogu "kognitiivse kaldega" muidugi).

selle kõige taustal ma ei eita seda suremuse jne võrdlust mis siin mõni postitus tagasi oli, aga samas tekib vastuseta küsimusi juurde.

=====================
td - kas PCR testis peab positiivse tulemuse jaoks tatisegust (st PCR-ga paljundatud "tatisegust") ilmnema:
(a) kõik WHO poolt etteantud koroona-etalonid (st DNA üsnagi lühikesed jupid), või
(b) kasvõi üks WHO etalonidest, või
(c) mingi % WHO etteantud etalonidest (nt 2/3) ?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Oct 2020 20:25

Pakk Hiinast tuli Eestisse nädalaga, natuke rohkem maksad, saab kiiresti ! Pakk Eestis istus kinni kolm nädalat :roll:

Mul ütlus, mida ma ka suurtel IT koosolekutel kasutanud: "kui nad veel aeglasemalt ennast liigutaksid, liiguksid nagu tagurpidi..."

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 19 Oct 2020 18:31

Elutervet skeptilist käsitlust praeguse olukorra kohta saksa juristilt. Tubli sakslane, julgeb esitada küsimusi.
Video 49 minutit.

https://www.youtube.com/watch?v=yUXrtsj ... ture=share

Tuues näiteid Austraaliast, kus maski mittekandmine toob kaasa vangistuse, käib tekstist läbi lausejupp: "Even in Germany and other previously civilized countries..."

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Oct 2020 17:27

Täiesti ausalt vaatasin neid uudiseid nähes, kas täna 1. aprill :!: EKRE poistel tõesti katus hakanud sõitma ja tulevikus me neid enam valitsuses ei näe...Tsirkust võib teha, aga see juba liig.

https://www.err.ee/1148883/kert-kingo-sai-kapo-komisjoni-esimeheks

https://forte.delfi.ee/news/tarkvara/valitsus-toukab-eesti-mitme-pika-sammu-vorra-kontrollimisuhiskonna-poole-likvideeritakse-isikustamata-konekaardid-ja-suhtlusprogrammid-lahevad-voimu-k?id=91396045

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Oct 2020 15:52

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Oct 2020 13:54

ja lõik sellest kuidas suurt poliitikat aetakse ....

(aga lisan siinkohal et dnepri-äärsed poliitikud on kõike muud kui lollid, ja pokkerit valdavad ideaalselt - juhul kui keegi foorumi lugejatest seal nt äri tahab ajada)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Oct 2020 13:44

.... ja kui YT ära kaob (miskipärast arvan et täna õhtuks on kadunud), siis:
https://www.infowars.com/posts/confirme ... o-release/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Oct 2020 13:42

ma arvan et see kaob YT-st piltlikult öeldes enne kui te jõuate "Biden" öelda.
https://www.youtube.com/watch?v=a_lfpesY4cs

Ühesõnaga, väidetavalt on demokraatide kandidaadi poja sülearvutis mingi materjal poja tometamistest hiina väikeste tüdrukutega.
Ma olen ise seda meelt et käbi VÕIB kännust väga kaugele kukkuda, aga siin on seosed tundub et üldisemad.
Vaatame kas meie mainstream selle üles korjab, USA-s peaks asi juba olema üsna suurelt "ventilaatorisse" lennanud.

Saab ka näha mis saab gallupitest.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Oct 2020 13:10

Nüüd ma siis tean, miks kirurgid on natuke primitiivse (mehhanistsistliku) mõtlemisega. :twisted:

----
Poliitika kaalukeeleks on "Isamaa". Kui see kamp õnnestub lõhki ajada ("edumeelsed parempoolsed" vs "konservatiivid"), siis on valitsus lõhki. Samas, sellel (valitsus)parteil, kellel on hetkel suur populaarsus, oleks võita erakorralistest valimistest (läheb käiku, kui aastaeelarvet ei õnnestu Riigikogus kinnitada).
Küllap mängitakse need võimalused läbi mitmes partei tagatoas. "Isamaa" pole kindlasti huvitet erakorralistest valimistest, seega eelarvet nad põhja ei lase ega enne seda koaitsioonist lahku. K ja E nii-ja-naa, Isamaa Riigikogust eemaletõrjumiseks võib isegi koalitsioonist lähtuv erakorraline Riigikogu valimine kõne alla tulla - see on ka koht, kus "Isamaad" vastu survestada. Erakorralistest valimistest ei pruugi ka S olla huvitet, seetõttu võib panna eelarve hääletusele ootamatult õla alla. Popkorni aeg.
Kui eelarve saab siiski vastu võetud, on trumbid jälle "Isamaa" taskus.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Oct 2020 12:08

Maskidega mitmed teemad, räägime ka üldiselt, millise globaalse reostuse see tekitab, on õudne. Tegemist sisuliselt mikroplastiga, mida ei osata töödelda.
Me lõpuks "joome ja sööme" kõik selle saasta endale pärast sisse.

Aga lastele alla 9 aasta ei soovitata üldse maske kasutada st polegi isegi lubatud pikemaajaliselt. Laste keha vajab rohkem hapnikku ja nende kopsudele mask ülekoormus. Väiksematele lastele võib põhjustada see pöördumatuid kahjusid.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 19 Oct 2020 12:00

Trail Raltic otse-eetris: vapper noor naine läheb jala mööda kavandatavat trassi. Kümme päeva otse-eetrit.

https://levila.ee/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 19 Oct 2020 11:53

MIDA MASKID MEIEGA TEEVAD, lugege neuroteadlaste kommentaari.

"Meile siin Eestis on antud järelemõtlemise ja info kogumise aega. See, mis mujal maailmas on juba tõsine probleem, on siia veel jõudmata. Inimesed, olenemata tervislikust seisukorrast, rasedad, lapsed, väikelapsed jne. maskides pea 12 tundi päevas. Selles osas üks karmimaid maid on Inglismaa. Siin on inglise neurofüsioloogi kirjutis puht füsioloogilisest ja tervislikust seisukohast ajule. Kuid vaimne ja psüühiline probleem, mis tekib, on kindlasti kordades tõsisem. Tervishoius töötanud ja ka Hippokratese vande andnud inimesena, ei saa ma jätta seda edastamata."

Dr. Margarite Griesz-Brisson MD, PhD on farmakoloogia doktorikraadiga nõustaja ja neurofüsioloog, eriti huvitunud neurotoksikoloogiast, keskkonnameditsiinist, neuroregeneratsioonist ja neuroplastikast. Nii on tal öelda maskide ja nende mõju kohta meie ajule:

′′Meie väljahingatava õhu taas sissehingamine tekitab kahtlemata ajus hapnikupuuduse ja süsinikdioksiidiga üleküllastuse. Me teame, et inimese aju on väga tundlik hapnikukahjustuse suhtes. Näiteks hipokampuses on närvirakud, mis ei saa olla kauem kui 3 minutit ilma hapnikuta - nad ei suuda ellu jääda.
Ägedad hoiatussümptomid on peavalud, uimasus, pearinglus, kontsentratsioonihäired, reaktsiooniaja aeglustumine - kognitiivse süsteemi reaktsioonid.
Kui teil on aga krooniline hapnikukahjustus, siis kõik need sümptomid kaovad, sest harjute sellega. Kuid teie efektiivsus jääb kahjustatuks ja hapniku alavarustus teie ajus jätkub.
Me teame, et neurodegeneratiivsed haigused võtavad arenemiseks aastaid kuni aastakümneid. Kui sa unustad täna oma telefoninumbri, on ajus lagunemine alanud juba 20 või 30 aastat tagasi.
Samal ajal kui mõtlete, et olete juba harjunud maski kandma ja hingama oma väljahingatavat õhku tagasi, võimenduvad aju degeneratiivsed protsessid hapnikupuuduse jätkumisel.
Teine probleem on see, et aju närvirakud ei suuda normaalselt taastuda. Seega juhul, kui meie valitsused lubavad heldelt maskidest vabaneda ja mõne kuu pärast uuesti hapnikku vabalt hingama minna, ei taastu kadunud närvirakud enam. Mis on läinud, see on läinud.
- - - Mina ei kanna maski, sest mul on vaja, et aju mõtleks. Ma tahan oma patsientidega tegeledes selget pead ja mitte olla süsinikdioksiidist põhjustatud anesteesias.
- - - Näomaskide kandmises ei ole mingit põhjendatud meditsiinilist erandit, sest hapnikupuudus on ohtlik igale ajule. See peab olema iga inimese vaba otsus, kas ta tahab kanda maski, mis on samas ebatõhus, et kaitsta end viiruse eest.
Lastele ja noorukitele on maskid absoluutne vastunäidustatud. Lastel ja noorukitel on üliaktiivne ja adaptiivne immuunsüsteem ning nad vajavad pidevat suhtlust Maa mikrobioomiga. Nende aju on samuti uskumatult aktiivne, kuna tal on nii palju õppida. Lapse aju ehk noorte aju januneb hapniku järele. Mida metaboolselt aktiivsem on organ, seda rohkem hapnikku see nõuab. Lastel ja noorukitel on iga organ metaboolselt aktiivne.
Lapse või nooruki aju hapnikust ilma jätta või seda kuidagi piirata, pole ohtlik ainult tema tervisele, see on absoluutselt kuritegelik. Hapnikupuudulikkus pärsib aju arengut ja selle tagajärjel tekkinud kahjustusi EI SAA ümber pöörata.
Laps vajab aju õppimiseks ja aju vajab toimimiseks hapnikku. Me ei vaja selleks kliinilist uuringut. See on lihtne, vaieldamatu füsioloogia. Teadlik ja teadlikult põhjustatud hapnikupuudus on täiesti tahtlik terviseoht ja absoluutne meditsiiniline vastunäidustus.
Absoluutne meditsiiniline vastunäidustus meditsiinis tähendab, et seda ravimit, seda teraapiat, seda meetodit või meedet ei tohi kasutada - ei tohi kasutada. Selleks et kogu elanikkond sundida kasutama jõuga absoluutset meditsiinilist vastunäidustust, peavad selleks olema kindlad ja tõsised põhjused ning põhjendused tuleb esitada pädevatele interdistsiplinaarsetele ja sõltumatutele organitele kontrollimiseks ja volitamiseks.
Kui kümne aasta pärast hakkab dementsus eksponentsiaalselt suurenema ja nooremad põlvkonnad ei saavutanud oma jumalast antud potentsiaali, ei aita öelda ′′ me ei vajanud maske ".
- - Kuidas saavad veterinaararst, tarkvara levitaja, ärimees, elektriautode tootja ja füüsik otsustada kogu elanikkonna tervist puudutavates küsimustes? Palun kallid kolleegid, me kõik peame ärkama.
Ma tean, kui kahjustav on hapniku rikkus ajule, kardioloog teab seda südamele, pulmonoloog teab seda kopsudele. Hapnikupuudus kahjustab kõiki organeid.
Kus on meie tervishoiuametid, meie haigekassa, meie meditsiiniühendused? Nende kohus oleks olnud olla rangelt lukustamise vastu ja peatada see ja peatada kohe algusest peale.
Miks meditsiiniametid karistavad arste, kes annavad inimestele erandeid? Kas inimene või arst peab tõsiselt tõestama, et hapnikurikkumine kahjustab inimesi? Milliseid ravimifirmasid meie arstid ja meditsiiniühendused esindavad?
Kes selle kõige eest vastutab? Need, kes tahavad seda jõustada? Kas need, kes lasevad sellel juhtuda ja mängivad kaasa, või need, kes seda ei takista?
- - - Asi pole maskides, asi pole viirustes, asi pole kindlasti sinu tervises. See on palju enamat. Mina ei osale vales. Ma ei karda.
- - - Hädavajalik on isiklik vastutus. Meie vastutame selle eest, mida mõtleme, mitte meedia. Me vastutame selle eest, mida me teeme, mitte meie ülemused. Meie vastutame oma tervise eest, mitte Maailma Terviseorganisatsiooni eest. Ja meie vastutame selle eest, mis juhtub meie riigis, mitte valitsus."

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Oct 2020 09:43

Seda tööriista minu koduses varustuses pole, kõik muu olemas :twisted:

---

Helmet kangutatakse, teoreetiline küsimus, kellega siis K partei koos saaks olla 8-)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Oct 2020 09:06

see on väga hea riist vanasse majja parketi panekul, ei pea ukse iluliistusid lahti kangutama (aastatega kinni värvitud, oht neid vigastada), parketi tüki peal liistu kõrgemaks saagimine annab täpselt õige kõrguse
abi on olnud ka vana maja seinakapi vana riiuli lahti lammutamisel, kui ei taha kogu konstruktsiooni lõhkuda
süvendite/tappide tegemisel on ka abiks olnud peitli asemel

üldiselt: sellised filigraansemad lammutustööd, kus osa detailist jääb puutumatult alles
----
heas tujus (ja inspireerivalt) uude nädalasse (muusikaline vahepala ehk popmuusikat 19. sajandist)
https://youtu.be/sWhYdO7y_MA?t=9

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Oct 2020 08:37

td wrote:Kes vaatab murdmaasuusatamist, kes hobuste võiduajamist. Seekord on võimalik vadata multilõikurite terade omavahelist võistlust
https://www.youtube.com/watch?v=joVfNnbweYY

Ma üritasin mõelda kus sellist tööriista vaja võiks minna. Neid naelu saab mitu korda kiiremini lõigata lõiketangidega (sellisega kus tera risti pidemega), ja siis eenduvad pead üle käia relakaga millel ca 6mm paksune käiaketas peal.Lamedal pinna koos piisava juurdepääsuga saab need naelad ka otse relakaga maha (siis lõikekettaga).

Üks rakendus oles ehk (puidu) tappide põhjade silumine ? (mis mudi peitliga tuleb välja lüüa). Samas on mul nt 30 cm liuguriga järkamissaag mille kõrgust saab fikseerida, ja mida kasutangi sellisena just selle töö jaoks freesina (tappi saab peale peitliga väljalöömist ka ketta suhtes risti liigutada).

Ainus teoreetline rakendus minu piiratud kujutlusvõime juures oles vast seinalöödud tüüblite väljaeenduva osa ärasaagimine ?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Oct 2020 23:40

Kes vaatab murdmaasuusatamist, kes hobuste võiduajamist. Seekord on võimalik vadata multilõikurite terade omavahelist võistlust
https://www.youtube.com/watch?v=joVfNnbweYY

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Oct 2020 20:11

https://www.ohtuleht.ee/1015130/eesti-panga-endine-juht-ardo-hansson-kaevame-uue-eelarvega-augu-nii-sugavaks-et-sellest-enam-valja-ei-roni

Enamus ettevõtjaid, keda tunnen ütlevad, Eesti teeb Kreekat. St riigiametnike palkasid ja muid sotsiaalseid hüvesid makstakse juba laenudest.

Terve Eesti on kiirteel Vahemere äärde. Kohale põrutame Ferrariga, aga tagasi loksume päevinäinud bussis, mille pilet on pealegi jaburalt kallis.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Oct 2020 20:09

projekteerija wrote:Taevas appi... Kui tsiteerida üht meie poliitikut. Kuritegelikud jõugud on jõudnud Rootsis juba komadanditunni kehtestamiseni. :shock:
Ja teinud seda ülitõhusalt. Värisege Svenssonid jms. Helme värske väljaütlemine sai ka uue värvingu. :?
https://yle.fi/uutiset/3-11600922


https://www.ohtuleht.ee/1015195/kurjategijajougud-voimutsevad-rootsi-pealinnas

Täiesti jabur, varem tegin nalja, et Rootsi plutikulti tõttu tulevikus perega läheb reisile automaat ja vest seljas, nüüd enam ei leia, et see väga ongi nali.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 18 Oct 2020 19:22

td wrote:Mida selline võlgade kustutamine annaks juurde USA või Hiina vaatevinklist? Pole nendel seisvatel võlgadel ka täna seal serveris suurt miskit viga. Intresse taotakse kinni rahatrükiga, rahakursi stabiilsus (vaatamata rahatrükile) on tagatud sõjaväe kohalolekuga erinevates riikides, koos naftat (jt. eluliselt olulisi produkte) eksportivate riikide ähvardamisega (neid riike tuleb sundida küsima oma kaupade vastu dollareid, et säiliks dollari maailmavaluuta staatus).
Seni, kuni õnnestub neid riike survestada (loe: on piisavalt tugev sõjaline kohalolek seal läheduses), pole dollari suurt langust oodata.


Aga kujuta ette et 70% maailamrahvastikust pole sellega rahul ja leiavad ka tehnilise lahenduse et asi enda poole kallutada, a la cryptojüaan jne. Kas kaose mahtu tabad ja ka seda kuidas tuleb välja olemasoleva tegelik ebaeffektiivsus jne.
Õnneks tehakse seda vaikselt, mitte nagu sanktsioonimaailmas...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 18 Oct 2020 17:01

Taevas appi... Kui tsiteerida üht meie poliitikut. Kuritegelikud jõugud on jõudnud Rootsis juba komadanditunni kehtestamiseni. :shock:
Ja teinud seda ülitõhusalt. Värisege Svenssonid jms. Helme värske väljaütlemine sai ka uue värvingu. :?
https://yle.fi/uutiset/3-11600922

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Oct 2020 14:33

Mida selline võlgade kustutamine annaks juurde USA või Hiina vaatevinklist? Pole nendel seisvatel võlgadel ka täna seal serveris suurt miskit viga. Intresse taotakse kinni rahatrükiga, rahakursi stabiilsus (vaatamata rahatrükile) on tagatud sõjaväe kohalolekuga erinevates riikides, koos naftat (jt. eluliselt olulisi produkte) eksportivate riikide ähvardamisega (neid riike tuleb sundida küsima oma kaupade vastu dollareid, et säiliks dollari maailmavaluuta staatus).
Seni, kuni õnnestub neid riike survestada (loe: on piisavalt tugev sõjaline kohalolek seal läheduses), pole dollari suurt langust oodata.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 18 Oct 2020 14:16

Jim Rickards avaldas ühes intervjuus mõtte et US saaks teoreetiliselt esitada Hiinale kahjunõude tekitatud kahjude hüvitamiseks, ja selle katteks saaks ta "realiseerida" (tasaarveldada) Hiina poolt hoitavad US võlakirjad (kuna need on nagunii US-serverites ja "lõpliku tõe" allikas võlakirjade omanduse suhtes on lõppkokkuvõttes seesama USA-s paiknev ja sealt kontrollitav server (ja mitte nt plokiahel vms)).

Ma peaks seda muidu "finants-lamemaalase" jutuks, kui mõtte väljaütlejaks poleks olnud JR ise.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 18 Oct 2020 14:09

td wrote:veelkord pärjaviirusest Rootsi statistika alusel
https://experience.arcgis.com/experienc ... 87457ed9aa

Väärt statistika.
Üha paremaid võrdlusi tavagripiga tekib pidevalt juurde
USA-s: https://www.businessinsider.com/coronav ... tes-2020-3
UK ja Wales: https://www.ons.gov.uk/peoplepopulation ... august2020
Seega Covid suremus on ilmselt suurem (kui ka valepositiivsete osakaal nt 50% peaks olema - st mis murru nimetajasse kokku läheb).

Hispaania gripi suremus oli tagantjärgi hinnanguliselt 0.446%
https://academic.oup.com/aje/article/18 ... 11/5074393 (ptk "Results", enne "figure.2")

Ja üks tasakaalukas artikkel on see
https://www.pnas.org/content/117/36/22035
... mis sisaldab olulist mõttetera: "It is possible to portray the death toll in a way that feels overwhelmingly large, but it is also possible to describe it in a way that makes the epidemic mortality seem almost negligible."

Kõige selle taustal tuli endale natuke jahmatusega et mitmel viimasel aastal on enesetapud ületanud autoõnnetuste ja uppumiste arvu kokku.
(ja suremus omal tahtel moodustab Eestis 0.18%).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Oct 2020 13:16

veelkord pärjaviirusest Rootsi statistika alusel
https://experience.arcgis.com/experienc ... 87457ed9aa

intensiivravis olnuid ja surnuid vanusegrupi jägi
40-49a.: intensiivis 1,7 % surnuid (pole arvutatav)
50-59a.: intensiivis 3,7 % surnuid 0,9 % haigestunutest
60-69a.: intensiivis 8,0 % surnuid 6,2 %
70-79a.: intensiivis 7,9 % surnuid 19 %
80-89a.: intensiivis 1,7 % surnuid 35 %
90+ a.: intensiivis (pole arvutatav); surnuid 41 % haigestunutest

Tuleb arvestada, et vanemaid inimesi intensiivravisse eriti ei paigutatud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Oct 2020 12:23

https://forte.delfi.ee/news/tehnika/ilves-mul-laheb-suda-pahaks-eesti-e-riik-langes-alla-oecd-keskmise-taseme?id=91388993

Põhjused lihtsad, hakkame piht infrast, meil nett suht aeglaseks jäänud ja kirve hinnaga. Elame minevikus edasi, 5G see sisuliselt tuleb nagu 4G täiesti mõttetu. Ribalaius liiga kitsas.
Mängime kõik riigihanked vaid ühele firmale, kus vaid mammona usk, puudub innovatsioon. Kaotame ära IT konkurentsi hangetelt, ehk võib mõni uuenduslik firma tulla ja vanasid paksusid ehmatada nende mugavustsoonis. Jumal hoidku selle eest !

Top