Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 27 Oct 2020 17:35

spl wrote:/.../Aga mingeid helgeid ideid tegelikkuses Bidenil ka pole/.../

Reaalsus tundub olevat see et kui Bideni valid, siis Kamala Harrise saad. JB tervislikel põhjustel võib see realiseeruda ka puhtformaaselt ära. Eelmine sarnane case oli Gerge Bush jr ja Dick Cheney. Viimase arvamusest olid kõik huvitatud, esimese arvamusest mitte nii väga, ja ta täitis suuresti "simple guy, on of us" rolli (ja tõepoolest ei olnud terav pliiats - mis on hämmastav isa rolli arvestades kogu maailma jaoks (ei anna siin rohkem hinnanguid viimasele)).

K. Harrisega saame ilmselt kõike seda ja rohkemgi veel mida nt AOC (kuuglist saab pika nime) on propageerinud, ja rohkemgi veel.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Oct 2020 16:37

Mulle ei meeldi sellised artiklid, sest kõik võib muutuda murdosa sekundiga, meil lihtsalt siiani vedanud. Vedamise nii, et see võib sekundiga kaduda !

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/terve-euroopa-on-hadas-koroonaviirusega-eesti-mitte-nii-vaga-miks?id=91484708

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Oct 2020 15:27

Puudujääv osa tuleb väikefirmadel ja eratarbijatel kinni maksta :!:

https://majandus24.postimees.ee/7095698/lobi-kandis-vilja-suurtoostused-saavad-rohetasudele-maksulae

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Oct 2020 14:58

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Oct 2020 13:41Kaugtööga peab arvestama inimese isiksusega, ekstravert ei sobi kaugtööle, muutub lohakaks ja langeb stressi. Ambivert on kaugtöös parim (ka spl selline), introvertidega võib tekkida probleemi tagasiside saamisega. St kui seda küsid, võib neil stress tekkida :twisted:

Kaugtööl saab lasta inimese, kes firmas vähemalt 3 aastat tööd teinud. Ta juba adub, mida teeb. Kui laste nö roheliste kõrvatagustega inimene kaugtööle, lõpeb see enamasti fiaskoga.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Oct 2020 13:37

https://www.severe-weather.eu/news/arctic-ocean-sea-ice-2020-jet-stream-effect-winter-fa/

Arctic Sea Ice is not freezing In October for the first time since measurements began, now having an unknown effect on weather development towards Winter

---

Kurivaim, olles ise IT tegelane, ma vihkan neid automaatseid vastuste roboteid. Kunagi ühes kohas mõõtsin, max suudavad 5% vastata midagi sellist, millest ka kasu.
Aliexpressis ka palju müüjad selle peale üle läinud. Facebook ja Google ainult neid kasutavadki. Reaalsus see, et klientidel puudubki võimalus vastuseid enda probleemidele saada.

Võiks panna artikli alla: kuidas lollid märksõnade suhtlusrobotid tapsid kliendiga suhtluse ! Kui tahate endale teenet teha, ärge firma kodulehele mingit robotit ehitage võite kindel olla kaotate kohe kliente. Vana hea KKK vorm koos otsingusõnaga lahendab kõik probleemid palju kiiremini.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 27 Oct 2020 13:36

neto wrote:
pop wrote:
neto wrote:/.../(Taormina, Catania)/.../Restoranide sulgemine tähendaks Itaalias arvatavasti rahvuslikku katastroofi.

Tegelikult on ugrilastel (kellede ekstraverti eristab intraverdist kaaslase kinganinade vaatamine (eemalt) enda omade asemel) siis teoreetiliselt suur eelis. Trepikojas pööras osa eestlasi kellestki möödudes näo seina poole juba enne koovitit, jms.

Ka jaapanlastel oma hikikomori -ga on tugev eelis, lisaks lõunaeurooplastele kasvõi näiteks araablaste ees (kuivõrd WHO juhiseid jälgides mahub saatan vabalt koogutajate vahele (ja mida ei juhtuks kui Ornamentidega Manuaali (tavapärase rivitiheduse) põhimõtteid järgida)
Vaatasin ka Hikikomori määratlust eestikeelses wikis.
https://et.wikipedia.org/wiki/Hikikomori
Seal on see veidi erinev ingliskeelsest wikist. Kuivõrd võtan sisuliselt omaks kõik 5 kriteeriumi, siis ma ei kvalifitseeru. Oleks vaid esimesed neli, siis jah. Õnneks viiendaga on kõik korras ja hästi. :)


Pelgan, et isolatsioonist, kaugtööst ja kaugõppimisest tuleb lähiajal igasuguseid tagasilööke ja ehmatusi. Suur osa nendest tõenäoliselt jäädavad ja üksikisikutele ning ühiskonnale pöördumatud. Ja sellest saame veel rohkesti arutlusteemat jms. Soomest sellisne tõdemus. :?
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006700264.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 27 Oct 2020 13:21

neto wrote:
td wrote:ujula riietusruum?

Jah, see on natuke problemaatiline koht. Ise lähen basseini alati tund enne sulgemist, et oleks vähem rahvast. Saksas näiteks on ujula riietusruumi uksed teipidega fikseeritud avatud asendisse, et suurendada õhuvoolu. Mullivannid ja saunad ei tööta, kuigi vähemalt 100 kraadine leilisaun võiks olla suht ohutu.

Muidugi on palju ujulaid, mis on ülerahvastatud ning kus võib toimuda mingil määral nakatumist. Ma muidugi loodan, et neid ei suleta peagi täielikult nagu kevadel tehti. Eks siis pean muul viisil sporti tegema.

;) Alternatiiviks ujulate sulgemisele on tegeleda avamere- või järveujumisega. Paraku aga üle maailma selgus, et kalipsode jms. väliveespordivarustuse nõudlus lendas taevasse. Üksvahe tuli ca pool aastat oodata, et soovitud varustust saada.
Mis sauna puutub, siis see ju pea igal eestlasel olemas või lausa mitu. Aga väidetavalt nendegi ehitajatel ja saunavidinatemüüjatel olid vägagi kiired päevad.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Oct 2020 12:00

https://maailm.postimees.ee/7074039/trump-on-votmeosariikides-hadas

Minu arvates on mõlemad kandidaadid katastroof Ameerikale. Biden ehk välissuhetes vähem, kui Trump. Aga mingeid helgeid ideid tegelikkuses Bidenil ka pole, igav persoon. Alati räägib, Trump koroona epideemiaga kehvasti hakkama saanud. Samas ma pole ühtegi ideed kuulnud, kuidas Biden siis parem oleks, mida paremini teeks. Nothing...
Vaadanud neid Bideni kampaaniaid jne. No pole värskeid ideesid.
---

Meenutab Reformi valitsemist: "toimub palju ja mitte midagi", istume magame ja naudime mugavustsooni. EKRE juhtimine jälle stiilis, tagatoas ahvid loobivad nooli pöörlevale rattale, kus justkui ideed. Toimub läbimõtlemata majanduse juhtimine, mille tulemuseks varsti kõva langus ja maksukoormuse tõus (laenud vaja ju tagasi maksta, mille abil pidu peetakse). EKRE = meie oma Trump; Reformierakond = Biden

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 26 Oct 2020 23:54

td wrote:kuidas oli Sitsiilias nüüd põgenikega?

Seekord tõesti midagi erilist silma ei torganud. Eelmine kord käisime neli aastat tagasi. Siis oli küll mitmeid tähelepanekuid. Nägime korduvalt mitmest bussist koosnevaid veidraid kolonne - bussijuht mingis hazmat kombinesoonis, mask ees, tema kõrval samas varustuses turvamees ja siis valgetes kombinesoonides reisijad. Eks need olid kuskilt rannast kokku korjatud tulnukad, keda veeti vastuvõtukeskusse. Neile olid selga aetud ühekordselt kasutamiseks mõeldud valged paberkombinesoonid ja kapuutsid olid kõigil peas. Eks seda ilmselt tehti hügieenikaalutlustel, et täid ja muu kraam bussi ära ei reostaks. See vaatepilt oli üksjagu veider ja ebamaine. Kujutage ette suurt tumendatud akendega bussi, kus istuvad valgetes kombinesoonides neegrid kapuutsid peas. Alguses tundus see vaatepilt lausa tontlik - nägudeta kogud, umbes nagu mingis Sõrmuste Isanda filmis. Siis vaatasin terasemalt ja sain aru, mille/kellega tegu.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 26 Oct 2020 23:26

pop wrote:
neto wrote:/.../(Taormina, Catania)/.../Restoranide sulgemine tähendaks Itaalias arvatavasti rahvuslikku katastroofi.

Tegelikult on ugrilastel (kellede ekstraverti eristab intraverdist kaaslase kinganinade vaatamine (eemalt) enda omade asemel) siis teoreetiliselt suur eelis. Trepikojas pööras osa eestlasi kellestki möödudes näo seina poole juba enne koovitit, jms.

Ka jaapanlastel oma hikikomori -ga on tugev eelis, lisaks lõunaeurooplastele kasvõi näiteks araablaste ees (kuivõrd WHO juhiseid jälgides mahub saatan vabalt koogutajate vahele (ja mida ei juhtuks kui Ornamentidega Manuaali (tavapärase rivitiheduse) põhimõtteid järgida).

==============
1 on väga ilus aga tiba disneyland turistihordide mõttes tavaolukorras (nt Kefalu on üsna hubane "mini-Taormina"). 2 on tööstuslinn, seal pole suurt midagi teha (mina võtsin bensiini). Seega sul vedas, said kõike trügimata vaadata. Trügimist on nagunii vähem Nebrodis ja pooltühjades sisemaa külades - enda eredaim elamus oligi täiesti inimtühja küla/minilinnakese väljakul toolil istuv vana naine kes lihtsalt omaette midgi valjuhäälselt sajatas, ja (ikka veel) II MS aegsetes varemetes Vucchiria ja Kalsa linnaosad Palermos (kus suht räbalais lapsed tegid tänaval mingit kahtlast sashlõkki).


No Catania kesklinn on kohati vägagi kena. Muidugi ei ole seda osa just eriti palju. Katedraal, selle ümbrus, elevandiga sammas, purskkaev ja Via Etnea olid parajad tunnise jalutuskäigu sisustamiseks. Meile sellest piisas. Rahvast oli tõesti õnneks tagasihoidlikult ja ei pidanud kusagil trügima.
_______

Vaatasin ka Hikikomori määratlust eestikeelses wikis.
https://et.wikipedia.org/wiki/Hikikomori
Seal on see veidi erinev ingliskeelsest wikist. Kuivõrd võtan sisuliselt omaks kõik 5 kriteeriumi, siis ma ei kvalifitseeru. Oleks vaid esimesed neli, siis jah. Õnneks viiendaga on kõik korras ja hästi. :)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 26 Oct 2020 23:08

td wrote:ujula riietusruum?

Jah, see on natuke problemaatiline koht. Ise lähen basseini alati tund enne sulgemist, et oleks vähem rahvast. Saksas näiteks on ujula riietusruumi uksed teipidega fikseeritud avatud asendisse, et suurendada õhuvoolu. Mullivannid ja saunad ei tööta, kuigi vähemalt 100 kraadine leilisaun võiks olla suht ohutu.

Muidugi on palju ujulaid, mis on ülerahvastatud ning kus võib toimuda mingil määral nakatumist. Ma muidugi loodan, et neid ei suleta peagi täielikult nagu kevadel tehti. Eks siis pean muul viisil sporti tegema.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Rr009 » 26 Oct 2020 20:59

pop wrote:
spl wrote:Ntx USAs tsirkus, sisuliselt enda keskpangale ollakse võlgu poole võla suuruses.

Ehk nagu ütles Hinkus - "mina sidusin mind kinni, mõistate ?"

Ma tunnistan et ma ise hästi ei mõista (ja Hinkus ütleb klipis rohkem kui keskpankuril öelda oleks)
Võla eksisteerimiseks (et tal oleks tähendus, sisu) peab eksisteerima vastav kogus "tsiviilõiguslikke subjekte" (ehk lõppkokkuvõttes ja moakeeli - inimesi). Kas maakeral kahekordistus rahvastiku arv alates märtsist (rääkimata töötegijatest-võla teenindajatest)?


Hinkus oli nüüd küll asjakohane, kuid sa pead uue video tegema. Tunduvalt lõbusama, sest see on US kohane. Keerame sitta, naeratame, keegi ei saa aru, Hinkus peaks mingis sadomaso kostüümis olema, siis oleks täielik Pentagon. Selle aasta laksud tunduvad olevat lihtsalt puuduvate aukude täitmiseks. Ja natukene ka varuks. Sisetunne... Kui alatu see tegelikult on saame ainult siis teada kui alternatiivsüsteem on võimeline koormuse enamuses üle võtma. Ma lausa ootan Harmony testimist jne. Aga praegu makstakse kinni iga hinna eest illusiooni et midagi pole muutunud... Eks varsti näeme...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 26 Oct 2020 19:50

spl wrote:Ntx USAs tsirkus, sisuliselt enda keskpangale ollakse võlgu poole võla suuruses.

Ehk nagu ütles Hinkus - "mina sidusin mind kinni, mõistate ?"

Ma tunnistan et ma ise hästi ei mõista (ja Hinkus ütleb klipis rohkem kui keskpankuril öelda oleks)
Võla eksisteerimiseks (et tal oleks tähendus, sisu) peab eksisteerima vastav kogus "tsiviilõiguslikke subjekte" (ehk lõppkokkuvõttes ja moakeeli - inimesi). Kas maakeral kahekordistus rahvastiku arv alates märtsist (rääkimata töötegijatest-võla teenindajatest)?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Oct 2020 19:00

väike lukuke, aga huvitav lukustusmehhanism
https://youtu.be/31zYoAEdY6M?t=514

veel turvaparanoiat teemal TV + mobla mikrofon
https://youtu.be/j1FfVK6sj4I?t=28

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Oct 2020 18:06

spl wrote:Sorry läks natuke tehnoloogiliselt lappama :P

väga huvitav on lugeda erialaspetsi visioone suundumustest - sellist asja ise ei jõuaks mitte kunagi välja mõelda

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Oct 2020 18:02

Autonoomne isejuhtiv auto - kui see on tõesti parim versioon, mida maailmas suudetakse täna pakkuda, siis .... jube. Vaadake videosid
https://www.zerohedge.com/technology/ho ... rightening

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 26 Oct 2020 17:17

[quote="spl"]Head lugemist kv teemal.

https://majandus24.postimees.ee/7093463/mihkel-nestor-kinnisvarasektorist-tuleb-segaseid-signaale[/
Soomes kaugtöö koroonamõjud sedavõrd märgartavad, et mõjutavad tuntavalt kinnisvarasektorit, ehitusmaterjalide ja mööbli jms. müüki. Majade (valmismajade müügis)ja korterite projekteerimises-ehituses on märgatav soov omada paindlikku (nihutatavadvaheseinad jms.) või sopilist- eraldatud toakeste -töönurkadega planeeringuid jms. Kuni sellelni , et korteriühistud otsivad võimalusi rajada ühiselt kaugtõõ ruume.
https://yle.fi/uutiset/3-11608032

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Oct 2020 16:54

Venemaa ikka täiesti asjad käest ära, batjad oleks ammu vaktsiini saanud

https://www.err.ee/1151572/venemaal-uus-koroonarekord-nakatunud-ka-viiendik-riigiduumast

Mul tunne, et see vaktsiin kahjuks ei tööta. Väidetavalt on see faas 3 testimises, aga tuletan meelde, et faas 3 lubati vahele jätta ja kohe vaktsineerima asuda.

---

https://www.err.ee/1151552/leedus-tuvastati-rekordilised-766-nakatunut

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Oct 2020 16:46

Itaalia ütles, et nemad enam maj. ei sulge või muidu lähevad pankrotti. Samas Itaalias asi täiesti käest ära, seoses viirusega.

Siin jõuame ikkagi võlgade juurde, kui kõik kõigile võlgu, siis kas kaardimajake ei hakka kokku vajuma, kui üks kaart ei maksa enam võlga ära. Kellele enim EU riigid võlgu on ? Kas kusagil sellist kaarti ka on ? Ntx USAs tsirkus, sisuliselt enda keskpangale ollakse võlgu poole võla suuruses.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Oct 2020 16:36

to pop,

oeh tead, need ülikallid "pilvefirmad" ajavad mind öökima. Nüüd mingi sale-for.ce maania Eestis, kui ma seda nägin ja kogu seda arenduse keerukust. Sisuliselt taga justkui Oracle andmebaasi, aga kõik päringud ala mongo stiilis (taob pead vastu seina). Mingeid keerukaid analüütilisi päringuid seal just ei tee, ka kirjete piirangud. Ma andsin nõu ühele firmale, ärge viige oma andmeid sinna üle, olete koheselt pantvangis ja exit maksab miljoneid. Sinna viime ja arendus oli ka sellistes summades, et küsisin miks ometi.

Tunnistan ausalt SAPi ma torkisin nii ammu, et ma sisuliselt juba selle ära unustanud.
---

Vaata huvitav trendi läbi aastate, ma vist kõiki andmebaase pidanud haldama, nüüd kui keegi sõna Ora-cle ütleb, vaadatakse talle kui vaimuhaigele otsa (ala sul liiga palju raha firmas või muud terviseprobleemid). Nüüd PostgreSQL paljudes kohtades, midagi halba ei oska öelda, erinevad collationid tekitavad probleemi ja tunnen puudust force indeksitest ning execution planneri juhtimisest (vahel paneb täiesti metsa). 2010 muud ei kuulnudki, et kui Ora.cle peame siia panema ja siia ning siia.

Sorry läks natuke tehnoloogiliselt lappama :P

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 26 Oct 2020 16:24

lugedes tekkis nostalgihetk (ja huvi võiks pakkuda ehk vaid spl-le)
https://majandus24.postimees.ee/7094626 ... ises-kokku

enda diletandi mätta otsast võin öelda et kogu karjääri jooksul olnud (ERP jaoks) alati kõige kallim valik (ja seega ka ärajäänud valik).
Kuni suht suure firmani ajas asja ideaalselt ära nt MS Navision, sellest natuke edasi (veel suurema firma jaoks, ja ka natuke lollikindlama arhitektuuriga (a la linuxi kernel, raamatupidamise mõttes)) oli Axapta. ORA-loomaaias oli alati võimalus ORA-financials -i vms kasutada, jne (ja üldse praegused "online" lahendused ajavad ka hästi asja ära). Ühesõnaga, just see toode (koos oma 70 tuhande vms sisemise tabeliga) oli kuidagi teistsugune (ka visuaalis) ja sürrilt kallis.

============
Eestis oli ennemuiste AboBase, kes tegi OMAENDA db "tuuma" (mis juba ise oli igati kõva sõna), ja mille peal ka ka päris palju rakendusi istus.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Oct 2020 16:06

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Oct 2020 14:23

kuidas oli Sitsiilias nüüd põgenikega? Mina käisin seal 2009, ööbisime põhiliselt linnavälistes kohtades, linnas käisime vaid hädapärast. Muuhulgas sattusime mingile kohalikule sünnipäevale - otsisime söögikohta, aga ainuke ettetulev oli sünnipäevapeoks reserveeritud, viisakate tagasihoidlike turistidena saime väikese eraldi lauakese nurgas ja osa kohalikest peohõrgutistest. 8-)

---

Rootslaste introvertsus avaldub selles, et teiste tegemisi jälgitakse, aga ei kritiseerita (võetakse lihtsalt teadmiseks ja edaspidi käitutakse vastavalt sellele - kas ja kuidas suhelda). Eks muidugi ka siin on võrreldes lõunamaalstega rohkem privaatsust, aga ugrimugri vastu ikka ei saa.

Hikikomori sobib mulle isiklikult järjest rohkem. 8-)

---
Järgmiseks Jaanipäeva eelseks nädalaks julgeksin soovitada reisi Skandinaavia poolsaare põhjatippu, aga kindlasti mitte turistilõksu nimega Norrkapp. Polaarpäeva saab nautida ka naabruses olevatel poolsaartel. :idea:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 26 Oct 2020 14:14

neto wrote:/.../(Taormina, Catania)/.../Restoranide sulgemine tähendaks Itaalias arvatavasti rahvuslikku katastroofi.

Tegelikult on ugrilastel (kellede ekstraverti eristab intraverdist kaaslase kinganinade vaatamine (eemalt) enda omade asemel) siis teoreetiliselt suur eelis. Trepikojas pööras osa eestlasi kellestki möödudes näo seina poole juba enne koovitit, jms.

Ka jaapanlastel oma hikikomori -ga on tugev eelis, lisaks lõunaeurooplastele kasvõi näiteks araablaste ees (kuivõrd WHO juhiseid jälgides mahub saatan vabalt koogutajate vahele (ja mida ei juhtuks kui Ornamentidega Manuaali (tavapärase rivitiheduse) põhimõtteid järgida).

==============
1 on väga ilus aga tiba disneyland turistihordide mõttes tavaolukorras (nt Kefalu on üsna hubane "mini-Taormina"). 2 on tööstuslinn, seal pole suurt midagi teha (mina võtsin bensiini). Seega sul vedas, said kõike trügimata vaadata. Trügimist on nagunii vähem Nebrodis ja pooltühjades sisemaa külades - enda eredaim elamus oligi täiesti inimtühja küla/minilinnakese väljakul toolil istuv vana naine kes lihtsalt omaette midgi valjuhäälselt sajatas, ja (ikka veel) II MS aegsetes varemetes Vucchiria ja Kalsa linnaosad Palermos (kus suht räbalais lapsed tegid tänaval mingit kahtlast sashlõkki).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Oct 2020 13:57

ujula riietusruum?

----
USA arvamusuuringuid ei saa ka seepärast usaldada, et Trumpi pooldajad varjavad oma eelistust (miks mitte puhtalt ka enesetsensuurist lähtuvalt, et mitte kuidagi sattuda vaenulike inimeste kiusamisobjektiks)

Err-i lehel on mõtisklus sellest, missuguseid teadusuuringuid saab usaldada, milliseid mitte:
https://novaator.err.ee/1149853/kuidas- ... ivat-infot

See jutt on muidugi keskmisele rahvamassile ja väga lihtsustatud. Püüan anda omapoolse laienduse asjale. Kõige tähtsamad (minu meelest) on:

1) Teadusuuringu autorite isiklikud huvid.
- kes rahastas ja missugust tulemust rahastaja ootas? (teadlane tahab ka edaspidi saada rahastatud, seepärast alateadlikult püüab saada rahastajale meelepärase tulemuse, kuigi ise väidab ennast olema "neutraalse")
- teadlane on armunud oma teemasse ja leitud seosed/välistused on sama moodi kallutatud ühele poole (et tulemus oleks rohkem "seksikas"; et tulemus ühtiks teadlase enda varasemate tõekspidamistega)

2) Teadusuuringu autorite kompetentsus
- kas on kasutatud õigeid meetodeid statistilise analüüsi jaoks (pideva suuruse ja vahemikega suuruste ning suhtarvude jaoks on erinevad meetodid!)
- kas saadud valim ise on piisavalt suur, et tulemuse usaldusvahemik ei hajuks laiali (keskmisest väärtusest on vähe kasu, kui pole antud selle usaldusvahemikku ehk 'confidence interval'i)
- kas uuritud valim on juhuslik ning kontrollgrupp samamoodi juhuslik ja selle liikmed muus osas sarnaste omadustega v.a. uuritav parameeter
- kas andmete kogujad on teinud seda täpselt sarnasel moel iga uuritud objekti kohta
- kas andmete kogumine on toimunud "pimesi", s.t. ilma subjektiivse varjundita
- kas uuring on pelgalt kirjeldav või eksperimenteeriv (s.t. korrelatsiooni ehk "seose" kirjeldamine iseenesest ei tähenda veel põhjuslikkust, vaja on prospektiivset eksperimenti, (alguses mõjutatakse isoleeritult ühte parameetrit, et hiljem jälgida teise parameetri muutumist ajas) et seda seost nimetada põhjuslikuks ehk mõjutavaks seoseks)

3) Teadusuuringu avaldamise koht
- kas teadusuuring on avaldatud piisavalt suure ja piirangutevaba levikuga saidil, et kõik saaksid seda soovi korral analüüsida, kritiseerida ja/või korrata (kui see võimalus puudub, puudub ka vigade avastamise võimalus ehk kõrvaltvaatajate objektiivne hinnang selle uurimuse kvaliteedile). Eelretsenseerimine on kahe teraga mõõk, sest ka retsensentidel on oma subjektiivsed eelarvamused ja huvid, oluline on ikkagi avalik kättesaadavus võimalikult paljudele inimestele konstruktiivseks kriitikaks.
- kas teadusuuringut on tsiteerinud teised teadlased (näitab, et seda artiklit on tõesti lugenud ka paljud teised kompetentsed analüütikud ja leidnud olevat selle piisavalt hea kvaliteediga)

4) Teadusuuringu tulemuste interpreteerija
- kas teadusuuringust kirjutav ajakirjanik on artiklist õigesti aru saanud (kui artiklis väidetakse, et enamus surmadest toimub kodus, ei tähenda see seda, et inimesed peaksid kodusid vältima - välja on jäetud statistika, kui palju kodus viibijatest inimestest parajasti ei sure :!: :evil: :HEAD ) See on väga sagedane viga, et jäetakse vastupidine "mitteseksikas" fakt arvestamata. Selleks tuleb endale mõttes alati koostada neliktabel, kus tulpades on sündmus (surmad-mittesurmad) ja veergudes seda mõjutav faktor (kodus-mittekodus). Siis on lihtne veenduda, et inimesi, kes elavad kodus, on aasta jooksul rohkem kui inimesi, kes surevad aasta jooksul kodus.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 26 Oct 2020 11:55

pop wrote:aru ei saa mida annab komandanditunni pooleaastane kehtestamine -peale selle et overton-akna tehnikat kasutades istutatakse inimeste ajju ja alateadvusse sammhaaval uusi mõtteid ja arusaamu, st et "nüüd on teisiti", st normaalne on nüüd see millisena riigivõim normaalsust defineerib (war is peace, slavery is freedom, jne).

Jutt siis Hispaaniast:
https://maailm.postimees.ee/7094018/his ... riolukorra

Kas Covid levib peamiselt öösel vahemikus 23PM-6AM ? Kui nt ööklubid ja muud kinniste ruumidega "tiheasustatud" kohad on kinni - mida annab (lisaks juurde) täiendav liikumiskeelu kehtestamine ?

Võtsin riski ja käisin abikaasaga äsja Sitsiilias veidi D vitamiini kogumas. Hotellidest-rstoranidest-ühistranspordist (v.a. lennuk) hoidusime. Üürisime korteri, süüa tegime ise. Olime rannas, ujusime, matkasime (Etna jne.). Paaril korral käisime ka mõnes kenas linnakeses jalutamas (Taormina, Catania). Ka lihtsalt tänaval jalutades peavad kõik maskides olema. Samas hakkas silma restoranide üsnagi kõrge täituvus, ka siseruumides. Uksel suured sildid keelavad küll maskita sisenemise, kuid lauda istudes võetakse maskid ära. Tundub, et selle loogika järgi levib Covid ainult restorani ukse juures. Laudadest alates oleks justkui kõik ok, sest teenindajad on ju maskides. Näha oli isegi 5-6 seltskondi ühe laua taga praktiliselt külg-külje kõrval istumas. Pole siis ime, et haiguspuhang läheb järjest hullemaks. Restoranide sulgemine tähendaks Itaalias arvatavasti rahvuslikku katastroofi. Samas on vägagi tõenäoline, et eat-out mõtteviis on just üks nakkuse levimise soodustajaid.
https://tinyurl.com/y2aux8rr
Äsja sulges Itaalia kõik jõusaalid ja ka ujulad. Jõusaalid on tõesti väga ohtlik koht ning olen lugenud mitmeid lugusid, nakkuse saamise kohta just sealt. Samas ujulas (sportbasseinis) toimub intensiivne sisse-välja hingamine basseinivee aerosooli kihi sees, sest ujuja tekitab vees rabelemise käigus seda üksjagu. Nakkuse saamine ujumise käigus tundub väga ebatõenäoline. Vee aerosool kleebib suure osa väljahingatava õhu aerosoolist enda külge, langeb ruttu alla ja lisaks kloor hävitab või pidurdab viiruse.

Kuskil jäi silma üks päris hea visuaal Kooviti suuruse paremaks tajumiseks.
https://www.visualcapitalist.com/wp-con ... aphic.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 26 Oct 2020 11:06

h wrote:Baideni lugu -- in 5 minutes:
https://youtu.be/_ax-KRezCIw?t=110
Seda kandidaati ei saa ju presidendiks valida -- loogika.

Ei saa, pani "poja tanki" küüniliselt, omaenda kasu huvides (nagu ülalpool mainitud).

Gallupid on minu jaoks müra, ei suuda leida head statistikat/mõõdikuid kui laialt see materjal ventilaatorisse lennanud on, st kui suur osa ameerika valijaskonnast sellest teadlik on.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 26 Oct 2020 02:42

Baideni lugu -- in 5 minutes:

https://youtu.be/_ax-KRezCIw?t=110

Seda kandidaati ei saa ju presidendiks valida -- loogika.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 25 Oct 2020 22:58

td wrote:Mida vanemaks saan, seda rohkem mõistan, et oled lõpuks see, kellega suhtled. Tuleb väga valida enda ümber inimesi - kes arendavad, aga mitte neid kes pidurdavad.


Ja muide tõsi. Ma ka jõudnud üpris sarnasele järeldusele.

Need, kes otseselt õõnestavad su mõtteid ja olemasolu, need isikud tuleb lihtsalt ära lõigata oma elust. Tuleb hoolega valida oma võitlusi.

Top